Telewizor na ścianie – jak ukryć kable?

Wielu z nas decyduje się na zamontowanie telewizora na ścianie, dzięki czemu nie zajmuje on zbędnego miejsca na regałach, jednocześnie pozytywnie wpływa na wystrój naszego salonu. Przy montowaniu telewizora na ścianie występuje jeden dość spory problem, jakim są luźno zwisające kable. Bez wątpienia jest to rzecz, która może kłuć w oczy, gdy mówimy o schludnym zaaranżowaniu przestrzeni w pokoju. Co zrobić z luźno wiszącymi kablami? Jak ukryć kable od tv?

  • Kable od telewizora można schować bez rycia w ścianie;
  • Kable od telewizora na ścianie można schować w maskownicy;
  • Telewizor na ścianie to dodatek, który może diametralnie zmienić wystrój wnętrza;

Jak ukryć kable bez kucia?

Telewizor na ścianie to nie tylko wygoda, lecz także dodatek, który potrafi diametralnie zmienić wystrój wnętrza. Wiszący telewizor na ścianie jest bardzo dobrym dodatkiem, który potrafi wpasować się w panujący w pokoju wystrój. Bez wątpienia, wielu osobom przeszkadzają luźno wiszące kable do telewizora, lecz także można je na kilka dobrych sposobów schować.

Biorąc pod uwagę wyłącznie kwestię wizualną, maskowanie kabli na ścianie jest bardzo dobrym pomysłem, który zapewnia ładny wygląd w pokoju. Odpowiednio zamaskowanie kable od telewizora nie będą swobodnie zwisać, tym samym zaburzać estetyki pomieszczenia.

Sprawdź: Ściana telewizyjna – zaaranżuj swoje prywatne kino

Luźno wiszące kable od tv są nie tylko zaburzeniem aranżacji, lecz także mogą one niekorzystnie wpłynąć na kondycję sprzętu. Może to spowodować nie tylko „wyrobienie się” końcówki kabla, lecz także przypadkowe strącenie, czego skutkiem może być stałe uszkodzenie sprzętu elektronicznego. Przypadkowe zahaczenie kabla od telewizora może również spowodować wyrwanie gniazdka elektrycznego.

jak ukryć kable? maskowanie kabla na ścianie
maskowanie kabla na ścianie

Ukrycie kabli TV nie jest trudnym zadaniem, ale staje się cięższe, gdy właściciel mieszkania, bądź lokalu nie chce kuć ścian. Oto kilka sposobów na ukrycie kabli od telewizora w ścianie bez rycia:

  • Zwisające kable to dość częsty problem, którym charakteryzuje się telewizor na ścianie. Maskownica kabli to jeden ze sposobów, dzięki któremu nie trzeba ryć w ścianie. Listwa maskująca (bo tym jest maskownica do kabli) służy przede wszystkim do maskowania luźno zwisających kabli (sama nazwa tego artykułu zdradza jego zastosowanie). Ten sposób idealnie sprawdzi się tam, gdzie nie można lub właściciel nie chce ryć bruzd w ścianie. W sklepach można znaleźć wiele różnych rodzajów maskownic, które różnią się nie tylko wyglądem, lecz także rozmiarem, a nawet kolorem. Szeroki wybór różnych rodzajów maskownic pozwala odpowiednio dobrać produkt do aranżacji panującej w pomieszczeniu.
  • Następnym sposobem, który można z powodzeniem zastosować, aby ukryć kable od telewizora, jest użycie paneli dekoracyjnych. Dzięki panelom można nie tylko ukryć kable od telewizora, lecz także nawet odświeżyć wnętrze pokoju, ponieważ na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów takich paneli, które będą się różnić przede wszystkim wyglądem (kolorem i wzorem), a także wymiarami.
  • Kolejnym sposobem, który pozwoli nam estetycznie ułożyć kable, są opaski kablowe. Nie jest to sposób, który w pełni zamaskuje luźno zwisające kable, ale pozwoli on estetycznie je spiąć tak, aby nie zaburzały wyglądu pokoju. Takie opaski nazywane są powszechnie trytytkami i można je dostać w praktycznie każdym sklepie. Niestety nie ma żadnego większego wyboru rodzajów tych opasek, więc każdy kupujący jest zdany na wybór spośród maksymalnie kilku kolorów.
  • Ostatnim pomysłem, który nie wymaga kucia w ścianie, jest specjalny organizer na kable. Jest to specjalny pojemnik, który pozwala rozdzielić przewody w taki sposób, aby nie plątały się i wyglądały schludnie. Takie organizer montuje się na ścianie za pomocą dwustronnej taśmy montażowej.

Maskowanie kabla na ścianie

Dodatkiem, który dla wielu z nas ma ogromne znaczenie przy aranżacji wnętrza jest telewizor na ścianie. Jak ukryć kable, które mogą psuć wystrój wnętrza? Maskować kable na ścianie można na wiele różnych sposobów. Jednak nie każdy z nich wymaga od nas dodatkowego kucia, a proces ten może przysporzyć wielu problemów każdemu domownikowi. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów organizowania i ukrycia kabli od telewizora zawieszonego na ścianie jest wykucie specjalnego otworu w ścianie, który posiada specjalne korytko wychodzące w drugim miejscu. Jest to sposób, który ukryje każdy kabel, bez znaczenia jakiej długości i grubości jest. W porównaniu ze sposobami, dzięki którym ukryjemy kable bez kucia, ten sposób w całości maskuje przewody i zachowuje estetykę pomieszczenia. Jednak niestety wymaga on od nas kucia w ścianie, które może przysporzyć wielu problemów.

tunel na kable w ścianie

Tunel na kable w ścianie

Dla wielu nas dodatkiem, bez którego nie wyobrażamy sobie salonu lub innego pomieszczenia jest telewizor na ścianie. Jak ukryć kable od telewizora, które mogą zaburzać estetykę pomieszczenia? Maskowanie kabli w ścianie wymaga od nas wykucia specjalnego tunelu w ścianie, w którym moglibyśmy schować kable od telewizora zawieszonego na ścianie. Jest to sposób bardzo skuteczny, ale problematyczny ze względu na naruszanie struktury ścian w pomieszczeniu. Istnieje wiele innych alternatyw, dzięki którym ukrycie kabli jest równie skuteczne, a nie wymaga od nas specjalnego kucia w ścianach. Takim sposobem są chociażby panele dekoracyjne lub specjalne organizery do kabli, które wiesza się na ścianie. Te dwa przykładowe sposoby nie wymagają od nas kucia w ścianie, dzięki czemu nie narażamy się na dodatkowe koszty.

Sprawdź: Ile kosztuje malowanie ścian?

Jak schować kable od TV?

Schować kable od telewizora można na wiele sposobów. Najpopularniejszymi z nich jest wykucie tunelu w ścianie, a także zastosowanie specjalnej maskownicy do kabli.

Jak zasłonić kable w ścianie?

Zasłonić kable od telewizora można kując specjalny tunel w ścianie. Dzięki takiemu kanałowi można w bardzo efektowny sposób schować luźno wiszące kable.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Nieoczywiste możliwości zarabiania w branży budowlanej

Praca i zarobki w branży budowlanej są owiane wieloma legendami. Bardzo często słyszymy o tym, że budowlańcy otrzymują...

Gotowy domek całoroczny do 35m2 krok po kroku!

Domki całoroczne do 35m2 cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością w naszym kraju. Trudno się temu...

Oto przyczyna cieknącego kaloryfera. Wiemy, jak go uszczelnić

W nowoczesnym budownictwie, grzejniki są standardowym wyposażeniem mieszkań. Mogą być podłączone do ciepłowni miejskiej, osiedlowej lub prywatnych kotłowni...

Sofy w stylu nowojorskim – jak wybrać i gdzie kupić?

Wizytówką każdego domu jest salon. Przy jego aranżacji nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych, które jednocześnie pełnią funkcję użytkową...