Wybieramy najlepszą nieruchomość w Bułgarii: przydatne wskazówki dla inwestorów

Bułgaria jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Dlaczego? W pierwszej kolejności – dzięki korzystnemu klimatowi finansowemu i szerokiej gamie możliwości inwestycyjnych. Jest to ponadto kraj o rosnącej popularności wśród obcokrajowców szukających okazji inwestycyjnych w nieruchomościach. Wstąpienie Bułgarii do Unii Europejskiej w 2007 roku dodatkowo zwiększyło jej atrakcyjność, gdyż od tego czasu osoby, zainteresowane nabyciem domów, mieszkań i innych nieruchomości mogą liczyć na stabilność i bezpieczeństwo inwestycji.

Dom w Bułgarii, w zależności od lokalizacji, może kosztować od 100 do nawet 500 tys. euro.

Kluczowe atuty inwestowania w Bułgarii

Przyjrzyjmy się teraz bliżej kluczowym atutem zainwestowania w ulokowane na terenie Bułgarii nieruchomości dla polskich inwestorów. Są to:

  • Dostępność transportowa. Bułgaria jest łatwo dostępna drogą powietrzną, lądową oraz kolejową.
  • Stabilność finansowa i wzrost gospodarczy. Kraj ten charakteryzuje się stabilną sytuacją gospodarczą.
  • Atrakcyjny system podatkowy. Bułgaria – to kraj naprawdę wyjątkowy, z niskim podatkiem dochodowym wynoszącym tylko 10% i przystępnymi stawkami podatku od nieruchomości.
  • Bogata kultura i historia. Na terenie kraju znajdują się liczne zabytki i atrakcje turystyczne, przyciągające turystów, zainteresowanych krótkoterminowym, a nawet długoterminowym wynajmem nieruchomości.

Warto też dodać, że w Bułgarii istnieje możliwość uzyskania kredytu hipotecznego dla obcokrajowców, co jest atrakcyjną opcją dla tych, którzy nie dysponują pełną kwotą na zakup nieruchomości.

Nieruchomości w Bułgarii, w które warto zainwestować

Nieruchomości w Bułgarii można kupować zarówno dla użytku własnego, jak i dalszego wynajmu osobom zainteresowanym. Które obiekty zasługują na największą uwagę?

  • Hotele i pokoje hotelowe. Popularny wybór wśród inwestorów. Bliskość morza i kompleksowe usługi hotelowe to główne atuty.
  • Mieszkania. W Bułgarii można znaleźć mieszkania na każdą kieszeń. Ceny wahają się w zależności od lokalizacji i standardu.
  • Domy. Opcja dostępna głównie dla mieszkańców Bułgarii lub osób z pozwoleniem na pobyt. 

Oszczędne inwestycje: domy w bułgarskich wsiach

Masz ograniczony budżet, ale nadal marzy Ci się inwestycja w nieruchomości? Rozważ zakup domu w jednej z bułgarskich wsi: mimo tego, że teraz ceny domów w takich miejscowościach są niskie, eksperci zakładają ich dynamiczny wzrost już w najbliższych latach. Ceny na domy w Bułgarii są bardzo różnorodne, a więc każdy ma możliwość dobrania opcji, najbardziej zgodnej z jego oczekiwaniami.

Domy w cenie do 10 tys. euro

W tej grupie cenowej zazwyczaj znajdziemy w Bułgarii domy wymagające remontu. Są one często położone daleko od większych miast i centrów administracyjnych, przynajmniej 50 km.

Domy w przedziale 10-20 tys. euro

Domy w tej kategorii cenowej są popularne wśród nabywców z Rosji i krajów WNP. Zazwyczaj nie wymagają dużych nakładów na remonty i utrzymanie, a jednocześnie oferują możliwość zarobku z wynajmu.

Domy do 50 tys. euro

To kategoria, która cieszy się zainteresowaniem kupujących z krajów europejskich. Domy te często znajdują się w pobliżu wybrzeża morskiego, co jest atrakcyjne dla Europejczyków poszukujących spokojnego miejsca na wakacje, z dala od zgiełku.

Domy powyżej 50 tysięcy euro

Zwykle są to wille umiejscowione bezpośrednio przy wybrzeżu lub w jego bliskim sąsiedztwie.

Nieruchomości w Bułgarii można nabywać bezpośrednio od sprzedającego, płacąc całość kwoty, lub w formie leasingu z rozłożeniem płatności na kilka lat.

Sprawdź także:

Rośliny na piaszczyste gleby [drzewa, krzewy, kwiaty]

Nie w każdym ogrodzie panują warunki idealne dla rozwoju roślin. Może zdarzyć się tak, że nasz ogród to...

Pomrów – Co zjada ślimak pomrowy w ogrodzie i jak się go pozbyć?

Ślimaki należą do jednych z najbardziej groźnych szkodników  w naszych ogrodach. Najwięcej szkód wyrządzają ślimaki bezskorupkowe. Zalicza się...

Ptak puka w okno – jak sobie z tym poradzić? Ten znak może zwiastować poważne problemy

Podziwianie ptaków to z reguły bardzo przyjemne i uspokajające zjawisko. Niestety zdarza się, że zwierzęta te stają się...

Sofy w stylu nowojorskim – jak wybrać i gdzie kupić?

Wizytówką każdego domu jest salon. Przy jego aranżacji nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych, które jednocześnie pełnią funkcję użytkową...