Wybieramy najlepszą nieruchomość w Bułgarii: przydatne wskazówki dla inwestorów

Bułgaria jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Dlaczego? W pierwszej kolejności – dzięki korzystnemu klimatowi finansowemu i szerokiej gamie możliwości inwestycyjnych. Jest to ponadto kraj o rosnącej popularności wśród obcokrajowców szukających okazji inwestycyjnych w nieruchomościach. Wstąpienie Bułgarii do Unii Europejskiej w 2007 roku dodatkowo zwiększyło jej atrakcyjność, gdyż od tego czasu osoby, zainteresowane nabyciem domów, mieszkań i innych nieruchomości mogą liczyć na stabilność i bezpieczeństwo inwestycji.

Dom w Bułgarii, w zależności od lokalizacji, może kosztować od 100 do nawet 500 tys. euro.

Kluczowe atuty inwestowania w Bułgarii

Przyjrzyjmy się teraz bliżej kluczowym atutem zainwestowania w ulokowane na terenie Bułgarii nieruchomości dla polskich inwestorów. Są to:

  • Dostępność transportowa. Bułgaria jest łatwo dostępna drogą powietrzną, lądową oraz kolejową.
  • Stabilność finansowa i wzrost gospodarczy. Kraj ten charakteryzuje się stabilną sytuacją gospodarczą.
  • Atrakcyjny system podatkowy. Bułgaria – to kraj naprawdę wyjątkowy, z niskim podatkiem dochodowym wynoszącym tylko 10% i przystępnymi stawkami podatku od nieruchomości.
  • Bogata kultura i historia. Na terenie kraju znajdują się liczne zabytki i atrakcje turystyczne, przyciągające turystów, zainteresowanych krótkoterminowym, a nawet długoterminowym wynajmem nieruchomości.

Warto też dodać, że w Bułgarii istnieje możliwość uzyskania kredytu hipotecznego dla obcokrajowców, co jest atrakcyjną opcją dla tych, którzy nie dysponują pełną kwotą na zakup nieruchomości.

Nieruchomości w Bułgarii, w które warto zainwestować

Nieruchomości w Bułgarii można kupować zarówno dla użytku własnego, jak i dalszego wynajmu osobom zainteresowanym. Które obiekty zasługują na największą uwagę?

  • Hotele i pokoje hotelowe. Popularny wybór wśród inwestorów. Bliskość morza i kompleksowe usługi hotelowe to główne atuty.
  • Mieszkania. W Bułgarii można znaleźć mieszkania na każdą kieszeń. Ceny wahają się w zależności od lokalizacji i standardu.
  • Domy. Opcja dostępna głównie dla mieszkańców Bułgarii lub osób z pozwoleniem na pobyt. 

Oszczędne inwestycje: domy w bułgarskich wsiach

Masz ograniczony budżet, ale nadal marzy Ci się inwestycja w nieruchomości? Rozważ zakup domu w jednej z bułgarskich wsi: mimo tego, że teraz ceny domów w takich miejscowościach są niskie, eksperci zakładają ich dynamiczny wzrost już w najbliższych latach. Ceny na domy w Bułgarii są bardzo różnorodne, a więc każdy ma możliwość dobrania opcji, najbardziej zgodnej z jego oczekiwaniami.

Domy w cenie do 10 tys. euro

W tej grupie cenowej zazwyczaj znajdziemy w Bułgarii domy wymagające remontu. Są one często położone daleko od większych miast i centrów administracyjnych, przynajmniej 50 km.

Domy w przedziale 10-20 tys. euro

Domy w tej kategorii cenowej są popularne wśród nabywców z Rosji i krajów WNP. Zazwyczaj nie wymagają dużych nakładów na remonty i utrzymanie, a jednocześnie oferują możliwość zarobku z wynajmu.

Domy do 50 tys. euro

To kategoria, która cieszy się zainteresowaniem kupujących z krajów europejskich. Domy te często znajdują się w pobliżu wybrzeża morskiego, co jest atrakcyjne dla Europejczyków poszukujących spokojnego miejsca na wakacje, z dala od zgiełku.

Domy powyżej 50 tysięcy euro

Zwykle są to wille umiejscowione bezpośrednio przy wybrzeżu lub w jego bliskim sąsiedztwie.

Nieruchomości w Bułgarii można nabywać bezpośrednio od sprzedającego, płacąc całość kwoty, lub w formie leasingu z rozłożeniem płatności na kilka lat.

Sprawdź także:

Ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne?

Rolety zewnętrzne są coraz częściej spotykane na różnego rodzaju budynkach. Kiedyś były domeną głównie sklepów, a obecnie pojawiają...

Przytulne miejsce w ogrodzie — jak zaaranżować przestrzeń?

Marzy Ci się funkcjonalne i estetyczne zaaranżowanie ogrodowej przestrzeni? Wbrew pozorom nie jest to trudne. Tworząc przytulne miejsce...

Moskitiery w ogrodzie – jak chronić się przed owadami?

Kiedy temperatura na zewnątrz sprzyja korzystaniu z ogrodu i przebywaniu na świeżym powietrzu, niestety często czas ten uprzykrzają...

Twój kwiat będzie Ci wdzięczny za tą pomoc! Jak zrobić domowy nawóz do zamiokulkasa?

Zamiokulkas to roślina doniczkowa, która jest znana ze swojej łatwej pielęgnacji i odporności na różne warunki. Jednak, aby...