Cennik usług budowlanych w Niemczech. Jak wyglądają aktualne koszty prac budowlanych u naszych sąsiadów?

W ostatnich latach znacząco wzrosły ceny usług budowlanych i remontowych, szczególnie jeśli mamy do czynienia z doświadczonym, dobrym fachowcem. Wzrost kosztów obserwujemy nie tylko w naszym kraju, ale także za naszą zachodnią granicą. Jedno jest pewne – jeśli planujesz remont, musisz przygotować spory budżet. Warto jednak pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od regionu, skomplikowania projektu, materiałów użytych do prac. Ile kosztuje remont łazienki w Niemczech? Ile kosztuje malowanie w Niemczech? Ile kosztuje szpachlowanie ścian w Niemczech? Poznaj cennik usług budowlanych w Niemczech!

Cennik usług budowlanych w Niemczech

Trudno oszacować dokładne koszty budowy i remontu w Niemczech, ponieważ ceny mogą znacznie się różnić ze względu na region czy poziom skomplikowania prac. Murarz oraz dekarz zarabiają średnio 13-15 euro za metr kwadratowy. Podobne stawki trzeba przygotować również dla brukarza czy pracownika kładącego tynki i przygotowującego wylewki. Montaż sufitów podwieszanych to koszt rzędu 25 euro za metr kwadratowy.

Zobacz: Ile kosztuje pomalowanie mieszkania w 2023? Cennik zależy od kilku czynników

Jak wygląda cennik prac remontowych w Niemczech?

Fachowcy zajmujący się pracami wykończeniowymi zazwyczaj mogą liczyć na większe stawki niż budowlańcy. Elektryk oraz hydraulik około 17-20 euro (za godzinę lub za metr położone instalacji). Za położenie płyt kartonowo-gipsowych trzeba zapłacić ok. 10 euro za metr kwadratowy (niekiedy nawet do 20 jeśli prace są wyjątkowo skomplikowane).

Ułożenie glazury lub gresu kosztuje waha się w granicach 20-25 euro za metr kwadratowy. Wyrównywanie ścian i wylewki pod układanie płytek to koszt rzędu około 10 euro za m2. Za położenie paneli podłogowych fachowcy biorą od 10 do 15 euro za m2.

Dużo więcej należy zapłacić za usługi hydraulików. Montaż wanny, kabiny prysznicowej czy umywalki to wydatek około 50 do 100 euro.

Sprawdź: Niwelacja terenu na zgłoszenie. O ile można podnieść teren bez pozwolenia? Za brak tych formalności możesz słono zapłacić

Ile za m2 płytek w Niemczech?

Wszystko zależy od stopnia skomplikowania prac, np. czy konieczne jest robienie wylewki lub wyrównywanie ścian i podłóg (to koszt rzędu 10-20 euro za metr). Za m2 glazury lub gresu trzeba zapłacić około 25 euro, ale cena może być wyższa, jeśli np. płytki są duże lub ciężkie do ułożenia.

Zobacz: Fundusz remontowy – przepisy. Jak uniknąć pułapek i wykorzystać go właściwie? Szybki przewodnik po prawie!

Ile kosztuje malowanie ścian w Niemczech?

Cena za m2 malowania w Niemczech waha się między 5 a 7 euro. Nieco więcej zapłacimy oczywiście, jeśli konieczne będzie gruntowanie, wówczas koszt może sięgnąć około 10 euro za metr, z myciem i skrobaniem ścian będzie to już nawet 15 euro/m2.

Sprawdź: Jak ochłodzić mieszkanie w upały? Rozwiązanie za 5 zł znajdziesz w aptece!

Cena sufitu podwieszanego w Niemczech?

Cena za montaż sufitów podwieszanych to nawet 25 euro za metr.

Szpachlowanie w Niemczech ceny – jakie?

Cena za metr szpachlowania w Niemczech wynosi około 5 do 10 euro w zależności od stopnia skomplikowania prac.

Ile za metr płytek w Niemczech?

Cena za m2 płytek w Niemczech wynosi około 25 euro.

Ile kosztuje m2 kostki brukowej z robocizną w Niemczech?

Brukarz zarabia około 13-15 euro za metr kwadratowy.

Sprawdź także:

Płyta fundamentowa – zalety, budowa, cena i zastosowanie

Płyta fundamentowa to powierzchnia służąca za podstawę do wznoszenia domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, biurowców i budynków przemysłowych. Ze...

Jak wycisnąć silikon bez pistoletu?

Jak wycisnąć silikon bez pistoletu? Z pewnością wiele osób pomyśli, że estetyczny efekt nie jest możliwy. Jednak przy...

Aranżacja jadalni – jak zrobić to dobrze?

Wspólne chwile z rodziną lub przyjaciółmi są ważne dla każdego z nas. Jednym z miejsc, gdzie chętnie spędzamy...

Przygotowanie ścian do malowania – Jak przygotować ścianę do malowania?

Malowanie to najbardziej popularny sposób wykończenia ścian. Jest to długotrwały proces, do którego warto bardzo starannie się przygotować....