Furtka wymiary. Standardowa szerokość furtki wejściowej

Furtka to element ogrodzenia. Stanowi komplet wraz z bramą wejściową, którą montuje się blisko siebie. Furtkę mocuje się na zawiasach, w murze lub na słupkach. Furtka – wymiary powinna wynosić co najmniej 90 x 120 cm, a wysokość tyle, co element ogrodzenia.

  • Standardowe wymiary furtek to 90 x 120 cm i 90 x 150 cm;
  • Wysokość furtki należy dopasować do ogrodzenia;
  • Ze względu na montaż najlepiej wybierać te furtki, które mają 100 cm

Furtki ogrodzeniowe – wymiary

Element ogrodzenia to furtka. Wymiary standardowe na szerokość to 90 x 120, 90 x 150 cm, a wysokość zależy od ogrodzenia.

Furtka jest nieodłącznym elementem ogrodzenia, które oddziela przejście od ulicy na posesję. Ma za zadanie chronić ją przed niechcianymi gośćmi, a jednocześnie staje się wizytówką. Najczęściej montuje się ją blisko ogrodzenia. Furtka jest nie tylko praktyczna i funkcjonalna, lecz także powinna pasować pod względem estetycznym do całego ogrodzenia. Na rynku istnieje możliwość zakupu furtek ogrodzeniowych klasycznych, nowoczesnych lub w stylu rustykalnym. Nowoczesne furtki charakteryzują się unikalnym designem, są ocynkowane, a co za tym idzie odporne na warunki atmosferyczne.

furtki ogrodzeniowe wymiary
furtki ogrodzeniowe wymiary

Furtki można rozróżnić na kilka rodzajów ze względu na użyty materiał. Do najpopularniejszych furtek ogrodzeniowych zalicza się furtki metalowe. Mogą być nowoczesne lub o klasycznej formie. Najczęściej wybieranymi furtkami są furtki klasyczne Posiadają metalowe pionowe pręty. Taka furtka może być prosta, tradycyjna lub elegancka. Ze względu na ich uniwersalność potrafią wpasować się do wielu ogrodzeń. Dobrze prezentują się z ogrodzeniami wykonanymi z metalu, z kamienia, czy też betonu.

Ponadto, ich wzory, kolory, rozmiary oraz wykończenia są tak zróżnicowane, że z łatwością dopasujemy je do aranżacji całego ogrodzenia. Co więcej, klasyczne furtki wykonane z metalu, są wytrzymałe i odporne na warunki pogodowe. Kolejnym rodzajem furtek są furtki drewniane. Są tradycyjne, ale stosunkowo rzadko wybierane. Decydując się na wybór, warto pamiętać, aby materiał, z którego została wykonana dopasować do ogrodzenia z tego samego materiału lub do niego zbliżonego.

Sprawdź: Juka ogrodowa – jej odmiany i uprawa

Furtka do domu pozwala na wejście i wyjście z terenu posesji bez konieczności otwierania całej bramy. Obecnie, furtka do domu wyposażona jest w zamek, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. Ponadto, może posiadać domofon z dostępem na kod. Nie musisz się obawiać, że jakakolwiek osoba niepożądana będzie miała do nich dostęp.

Szerokość furtki wejściowej

Nieodłącznym elementem ogrodzenia jest furtka. Wymiary, które przyjęły się za standardowe, to co najmniej 90 cm. Decydując się na jej montaż, trzeba uwzględnić kilka ważnych czynników takich jak montaż zawiasów i umocowanie zamka, dlatego też warto wybierać wymiary furtki, które na szerokość wynoszą 100 cm. Standardowe wymiary furtki, zazwyczaj mają 90 x 120 cm lub 90 x 150 cm, a także 1 x 1,5, 1 x 2, 1 x 2,5 m. Jeśli chodzi o wysokość, to trzeba ją dopasować do ogrodzenia oraz do wysokości bramy wjazdowej.

szerokość furtki wejściowej
szerokość furtki wejściowej

Jeśli wśród tak bogatej propozycji nie znajdziemy dla siebie furtki o idealnych wymiarach, to zawsze możemy wykonać ją na zamówienie. Szerokość furtki w ogrodzeniu, którą przejmuje się za optymalną to 90 cm. Furtka stanowi obok bramy wjazdowej najważniejszy element ogrodzenia. Do jej najważniejszych parametrów należą m.in. prosta konstrukcja, bezawaryjna praca, sprawne i ciche działanie.

Sprawdź: Minimalne wymiary działki budowlanej 2022 – wszystko, co musisz wiedzieć

Furtka powinna mieć co najmniej 90 cm. Na rynku dostępne są furtki o różnych rozmiarach, ale najczęściej spotykane są właśnie te, które na szerokość mają 90 x 120 cm i 90 x 150 cm.

Jakie wymiary furtek są standardowe?

Standardowe wymiary furtek na szerokość to 90 cm. W sklepach najczęściej spotkamy furtki o wymiarach 90 x 120 cm lub 90 x 150 cm. Jeśli nie znajdziemy furtki o idealnych wymiarach pasujących do naszego ogrodzenia, to zawsze można wykonać ją na zamówienie.

Jaki wymiar furtki będzie optymalny?

Optymalnym wymiarem furtki po jej montażu, zamocowaniu zawiasów i zamka na szerokość powinny wynosić 100 cm. Jeśli chodzi o wysokość to najlepiej dostosować furtkę do wysokości ogrodzenia i bramy wjazdowej.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Pozwolenie na Monitoring i Kamery we wspólnocie mieszkaniowej [przepisy]

Instalowanie systemu monitoringu w miejscach publicznych, zwłaszcza w miejscach takich jak osiedla mieszkalne, to skomplikowany proces, który wymaga...

Pompy ciepła i akcesoria instalacyjne – czy hurtownia Instalator24 to strzał w dziesiątkę?

Instalator 24 to wiodąca na rynku hurtownia pomp ciepła i akcesoriów instalacyjnych. Szeroka gama produktów znanych marek, konkurencyjne...

Zawieszenie raty kredytu w 2022 roku – czy to możliwe?

Wynikające z inflacji i rosnących stóp procentowych coraz droższe raty kredytów hipotecznych w 2022 roku to problem dla...

Ciekawostki o motylach: Ile żyją motyle? Czy gryzą? Co jedzą?

Motyle to piękne, zachwycające i inteligentne zwierzęta. Urzekają ogromnym majestatem. Kojarzą się z kruchością i bezradnością. Ich niedługi...