Robaki w basenie – Jak się ich pozbyć?

Ciepłą porą na dworze spotkać możemy niezwykle dużą ilość owadów. Duży problem jest wtedy z przydomowymi basenami. Czy jest jakiś sposób na robaki w basenie? Czy można ich uniknąć?

Robaki w basenie

Owady są bardzo uciążliwe i większość z nim może zostawić podrażnienia skóry. Siadają one wszędzie: na skórze, na ubraniach, na jedzeniu i wpadają do basenów. Aby uniknąć chodzących po naszej skórze owadów i ugryzień przez nich, najprostszym sposobem będzie spryskanie ciała przed wyjściem na zewnątrz sprayem przeciw owadom. Dodatkowo w miejscu spoczynku na dworze możemy postawić intensywny w zapachu kwiat typu lawenda lub odpalić aromatyczną świeczkę, która odstrasza robactwo.

Sprawdź: Jak podłączyć pompę do basenu?

Larwy ochotki w basenie – Jak się ich pozbyć?

Czerwone robaki w basenie, przypominające wyglądem glistę to larwy ochotki. Są gatunkiem zamieszkującym tereny wodne, szczególnie stawy i jeziora. Możemy spotkać je też w przydomowych basenach. Podobne są do komarów. Czerwony kolor zawdzięczają wysokiej ilości hemoglobiny, dzięki której też mogą przebywać w wodzie. Ich dieta opiera się głównie na glonach.

Aby pozbyć się larw ochotki w wodzie, należy zastosować odpowiedni środek chemiczny, który przerywa cykl życiowy komarów, ale jest bezpieczny dla środowiska. Zastosowany środek powoduje powstanie filmu na powierzchni basenu, co uniemożliwia samicom komarów złożenie jaj. Na bieżąco trzeba oczyszczać basen, stosować różne środki i przykrywać na noc. Dzięki temu możemy uniknąć robactwa w wodzie. Jeżeli basen nie był czyszczony przez długi okres to lepszym rozwiązaniem będzie wylanie wody, oczyszczenie ścian i dna basenu oraz napuszczenie nowej wody z chlorem. 

Zobacz też: Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Larwy komarów w basenie – Jak się ich pozbyć?

W okresie wakacyjnym dużo osób decyduje się na basen, czyli sposób na ochłodę i zabawę w gorące dni. Posiadanie basenu wiąże się z obowiązkami. Aby utrzymać basen w porządku i uniknąć m.in. mętnej wody, na bieżąco trzeba oczyszczać basen. W zanieczyszczonej wodzie mogą rozwijać się larwy oraz dostać się inne robaki. Larwy komarów usuwa się tak samo jak larwy ochotek. Wpuszcza się specjalny preparat na larwy komarów do basenu. 

Spawdź: Czy osa ma żądło?

Preparat na robaki w basenie 

W sklepach można zakupić wiele preparatów na pozbycie się robaków basenowych. Na czas użycia środków zabijających robaki lub larwy robaków należy unikać korzystania z basenu. Natomiast aby zapobiec dalszemu przybywaniu robactwa, wystarczy regularnie oczyszczać basen i korzystać z chloru. 

Zobacz również: Ciekawostki o motylach: Ile żyją motyle? Czy gryzą? Co jedzą?

Czytelnicy pytają o robaki w basenie:  

Jak usunąć larwy komara w basenie?

Tak, jak wyżej zostało wypisane, możemy użyć specjalnego środka chemicznego. Wszystkie środki typu chlor, środek do pozbycia się robaków, siatki do oczyszczania zanieczyszczeń są łatwo dostępne. Dostać możemy w sklepach stacjonarnych między innymi budowlanych, ogrodniczych oraz w sklepach internetowych. 

Czy chlor zabija larwy komarów?

Regularne czyszczenie basenu i stosowanie chloru zapobiega wylęgowi larw komara w wodzie. Do usunięcia robactwa można użyć podwójnej ilości chloru. Komary najczęściej rozmnażają się w naturalnych zbiornikach typu stawy, jeziora, ale też w oczkach wodnych lub basenach, które nie są oczyszczane i filtrowane. Gdyby jednak sam chlor nie pomógł, należy użyć specjalistycznego środka chemicznego.

Sprawdź także:

Oto przyczyna cieknącego kaloryfera. Wiemy, jak go uszczelnić

W nowoczesnym budownictwie, grzejniki są standardowym wyposażeniem mieszkań. Mogą być podłączone do ciepłowni miejskiej, osiedlowej lub prywatnych kotłowni...

Świąteczny klimat wewnątrz i wokół domu – jak go wprowadzić?

Nie możemy porównać z niczym innym czasu spędzonego w gronie najbliższych.  W okresie zimowym mamy wiele okazji do...

Jak wybrać lampy do pokoju dziecięcego?

Urządzanie pokoju dziecięcego sprawia rodzicom wiele radości. Jednak, aby pomieszczenie to było funkcjonalne i estetyczne, trzeba przemyśleć kilka...

Drewniany stół do małego mieszkania – jaki wybrać?

Większość osób zapytanych na ulicy o to, czy chciałaby mieć drewniany stół w domu — powie „Tak!”. Dlaczego?...