Ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne?

Rolety zewnętrzne są coraz częściej spotykane na różnego rodzaju budynkach. Kiedyś były domeną głównie sklepów, a obecnie pojawiają się w wielu polskich domach. Czym przyciągają do siebie użytkowników? Ile kosztuje taka przyjemność? W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na te pytania i garść dodatkowych informacji.

 • Koszt zwykłych rolet zewnętrznych zaczyna się od 180 zł,
 • Cena rolet zewnętrznych elektrycznych wynosi minimum 300 zł za sztukę,
 • Koszt montażu rolety zewnętrznej jest praktycznie taki sam jak koszt rolety,
 • Rolety automatyczne są droższe, ale i przyjemniejsze w użytkowaniu,
 • Rolety antywłamaniowe zwiększają bezpieczeństwo użytkowników i mieszkania.

Cena rolet zewnętrznych

Przed poznaniem ceny rolety zewnętrznej, warto przyjrzeć się plusom, które zapewnia ich posiadanie. Zalety posiadania takich żaluzji to przede wszystkim:

 • Zapewnienie prywatności przed sąsiadami,
 • Zwiększenie komfortu akustycznego,
 • Utrzymywanie komfortu cieplnego w pomieszczeniu,
 • Zaciemnienie pomieszczenia przydatne głównie w letnie dni,
 • Ochrona przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego,
 • Zapewnienie bezpieczeństwa,
 • Zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewanie.

Takie żaluzje zewnętrzne są bardzo zdrowe dla użytkowników. Nie dość, że zwiększają poczucie bezpieczeństwa, co wpływa na psychikę każdego mieszkańca, to dodatkowo umożliwiają lepszy komfort cieplny i akustyczny. Te czynniki mają ogromny wpływ na zdrowie każdego użytkownika.

Sprawdź: Jak wyczyścić rolety?

Ile kosztują rolety zewnętrzne i czy ich zalety wygrywają z ceną? Roleta zewnętrzna cena za m2 zaczyna się na poziomie 180 zł i to w przypadku żaluzji ręcznych, z tych niższych klas jakościowych. Aby jednak w pełni czerpać przyjemność z użytkowania takich rolet, warto myśleć o czymś porządniejszym. Dobrym pomysłem będą ich automatyczne odpowiedniki, które działają dzięki ustawieniom mechanizmu bądź aplikacji. Cena rolet zewnętrznych elektrycznych rozpoczyna się od kwoty prawie dwukrotnie wyższej, czyli około 320 zł za m2. Koszty zależne są od wielu czynników, np. od wielkości żaluzji, kolorystyki, jakości wykonania oraz obecności moskitiery.

Rolety zewnętrzne z silnikiem, czyli te automatyczne – zapewniają większy komfort użytkowania. Dzięki nim można ustalić godziny otwierania i zamykania żaluzji, co wpływa na sytuację w mieszkaniu. W taki sposób wybiera się poranną godzinę, która nie jest zależna od nikogo. Można spokojnie spać, a roleta podniesie się i przebudzi użytkownika światłem słonecznym. Sprawa ma się jeszcze lepiej, jeśli chodzi o nocne zamykanie. Nawet jeśli nikogo nie ma w domu, rolety się zasuną, sprawiając, że mieszkanie będzie znacznie bezpieczniejsze.

Pod względem kosztów ciężko oszacować taką ogólną sumę, która sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Cena rolety zewnętrznej jest zależna od wielu czynników, np. od koloru, jakości czy wielkości. Jest to jednak wydatek na minimum kilkaset złotych. Ilość plusów posiadania rolet zewnętrznych wynagradza ich duży koszt. Warto wziąć przede wszystkim pod uwagę fakt, że korzystanie z takich żaluzji zmniejsza koszty dotyczące ogrzewania i klimatyzacji. W zimne dni zabezpieczają przed wpadaniem do mieszania chłodnego powietrza, a w ciepłe chronią przed promieniami słonecznymi.

Jednak to ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne z silnikiem, wiele osób zniechęca. Jeśli chodzi o automatyczne rolety zewnętrzne cena, dla niektórych może wydawać się zaporowa. Koszt ponad 300 zł na jedną sztukę może być dla wielu nie do przeskoczenia. Warto jednak pamiętać, że takie rolety zwiększają komfort użytkowania. Można je ustawić na daną godzinę, aby nie przejmować się nimi nawet poza domem.

Cena rolet zewnętrznych z montażem

Koszt montażu rolety zewnętrznej nie należy do małych. Według ogólnych szacunków i cenników cena montażu jednej rolety to wydatek od 100 do 300 zł. Zamontowanie takiej rolety to skomplikowana praca, która wymaga odpowiednich narzędzi i lat wprawy. Dobrze zamontowane rolety posłużą na długo i będą dobrze spełniać swoje funkcje.

cena rolet zewnętrznych
cena rolet zewnętrznych

Cena montażu będzie znacznie niższa, jeśli połączy się z innymi kosztami. Jeśli przy zakupie rolet zdecydujecie się na ich większą ilość, lepszą jakość, a dodatkowo na profesjonalny montaż, jest szansa na to, że firma spuści z ceny. Samodzielne nakładanie takiej rolety może sprawić, że ta nie będzie prawidłowo funkcjonować. Źle założona roleta zewnętrzna przepuszcza światło, dźwięki oraz ciepło. Mimo sporych kosztów warto skorzystać z profesjonalnego montażu.

Sprawdź: Ocieplanie okien. Jak uszczelnić okna na zimę?

Poza samą roletą i jej założeniem warto wziąć pod uwagę klasy odporności. Na rynku wyróżnia się 6 klas rolet zewnętrznych. Liczy się je od 1 do 6, gdzie ta ostatnia jest najwyższą i najlepiej sprawdzającą się w obronie całego pomieszczenia. Aby zniszczyć takie rolety, potrzebne są narzędzia elektryczne o dużej mocy. Koszty rolety zewnętrznej elektrycznej najwyżej klasy to jednak duży wydatek, na poziomie kilkunastu tysięcy za jedną sztukę. Takie żaluzje są rzadko spotykane w sklepach i tworzy się je specjalnie na życzenie klienta, pod sprawdzone wymiary.

Ile kosztują rolety antywłamaniowe?

Najtańsze rolety antywłamaniowe można kupić już w cenie 200 zł za sztukę. Jeśli jednak naprawdę bierze się pod uwagę bezpieczeństwo domu i mieszkańców, nie warto oszczędzać. Antywłamaniowe żaluzje zewnętrzne cena za m2 waha się od 700 do 1000 zł. To produkty z pierwszej klasy pod względem jakościowym.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Jak oryginalnie urządzić pokoje młodzieżowe?

Pokoje nastoletnich pociech to często wnętrza, za którymi trudno nadążyć, ponieważ ich wystój potrafi się zmieniać z tygodnia...

Dlaczego panele się podnoszą? Najlepszy sposób na podnoszące się panele

Podnoszące się panele podłogowe stanowią niezwykle częsty i trudny do rozwiązania problem. Przyczyn może być wiele, natomiast mało...

Kontenery biurowe – sposób na rozwój Twojej firmy

W Twoim biurze brakuje już miejsc dla kolejnych pracowników? Taka sytuacja może zahamować prawidłowy rozwój firmy, który warto...

Jak usunąć klej z ubrania?

Usunięcie niektórych plam z ubrań może być naprawdę wielkim wyzwaniem. Na pewno do takich trudnych do usunięcia plam...