Jak pozbyć się pszczół z balkonu? Niewłaściwe postępowanie może się skończyć karą

Wiele osób cieszy się z obecności pszczół, doceniając ich rolę w zapylaniu roślin i utrzymaniu równowagi ekosystemu. Jednakże, kiedy te pożyteczne owady zaczynają zakłócać spokój na naszym balkonie, stwarzając niebezpieczeństwo dla naszych rodzin, sytuacja staje się bardziej skomplikowana. Jak pozbyć się pszczół z balkonu?

Jak pozbyć się pszczół z balkonu?

Warto pamiętać, że jeśli spotkamy na balkonie czy w ogrodzie dzikie pszczoły, to zazwyczaj nie ma powodów do obaw. Nie stanowią one zagrożenia i nie wymagają interwencji. To użądlenie pszczoły miodnej może być bolesne, a w przypadku alergików nawet niebezpieczne. Oba te gatunki są bardzo pożyteczne dla środowiska, ale rozpoznanie ich na pierwszy rzut oka, bez specjalistycznej wiedzy, może być trudne. Jeśli mamy do czynienia z pszczołami miodnym, które powracają do naszego ogródka, czasami wystarczy kontakt z lokalnym pszczelarzem, który odpowiedni się nimi zajmie. Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami trucie pszczół jest w Polsce zakazane i podlega karze.

Jeśli w domu lub w ogródku znajdziemy gniazdo pszczół, dobrym pomysłem może być skontaktowanie się z firmą specjalizującą się w usuwaniu gniazd pszczół, os i szerszeni. Najlepiej aby to oni ocenili, czy gniazdem coś trzeba robić i jakie dokładnie działania można podjąć.

Zobacz: Czym wzmocnić sadzonki pomidorów? Ten niepozorny, naturalny roztwór świetnie sprawdzi się jako nawóz. Wyrosną dorodne i soczyste

Jak pozbyć się gniazda os?

Choć często obawiamy się ich ukąszeń, warto wiedzieć, że dla większości osób nie stanowią one poważnego zagrożenia zdrowotnego. Jednakże dla osób uczulonych na jad os, ukąszenie może skończyć się tragicznie.

Osy nie są agresywne, dopóki ich nie drażnimy. Mogą stać się jednak bardziej pobudzone, jeśli na zewnątrz panuje wysoka temperatura. Próby usunięcia gniazda mogą mieć jednak groźne konsekwencje. Najbezpieczniej jest zatrudnić profesjonalną firmę do usuwania gniazd os.

Jeśli chcemy to zrobić samodzielnie, trzeba pamiętać, że usunięcie gniazda os wymaga specjalistycznego ubrania ochronnego, które chroni przed ukąszeniami. Najlepiej zabrać się do tego nocą, gdy aktywność os spada, można w tym celu zastosować środki takie jak gaśnica na osy lub na szerszenie.

Sprawdź też:

Sprawdź także:

Jak wybrać idealne klamki do okien w Twoim domu?

Klamki okienne to nie tylko elementy użytkowe w domu, ale również detale, które wpływają na wygodę i estetykę...

Glebogryzarki spalinowe Hyundai – niezawodne w Twoim ogrodzie!

Glebogryzarki spalinowe są niezwykle pomocnymi narzędziami ogrodniczymi, które ułatwiają przygotowanie ziemi do sadzenia oraz dbanie o ogród. Do...

Czy warto zlecić budowę hali magazynowej generalnemu wykonawcy?

Im szybciej powstanie nowa hala produkcyjna czy magazynowa, tym szybciej zakład będzie mógł działać na pełnych obrotach. W...

Wielkopolska – jak się ma tutejszy rynek fotowoltaiczny

Panele fotowoltaiczne to obowiązkowy element nowoczesnego i ekologicznego gospodarstwa domowego, który każdy chciałby posiadać, ale dlaczego? Koszty zużycia...