Jaka ukośnica do drewna?

Z racji swojej specyficznej budowy ukośnice do drewna są wręcz niezbędnym wyposażeniem, jeżeli chcesz, aby twój warsztat zawierał sprzęt do wykonywania hurtowej liczby precyzyjnych cięć pod różnymi kątami.

Dzięki budowie zawierającej umocowane na stabilnym stelażu ostrze, zapewniającej znakomitą precyzję cięcia drewna bądź materiałów drewnopochodnych w powtarzalny sposób, ukośnica znakomicie sprawdza się np. do cięcia paneli podłogowych. Na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że kupujesz produkt o wysokiej mocy, wyposażony we wszystkie cechy gwarantujące efektywną pracę?

Jaką ukośnice kupić do cięcia drewna?

Zastanawiając się, jaką ukośnice kupić, postaw przede wszystkim na sprzęt od sprawdzonych producentów takich jak DEWALT czy Makita. To w zasadzie najlepszy sposób na to, by zagwarantować sobie cięcie materiałów drewnianych na najlepszym poziomie, z najwyższą wydajnością i precyzją. Sprzęt od takich marek to nie tylko podstawowe wyposażenie, ale i również dodatkowe funkcjonalności, takie jak moduł do odsysania pyłu, zwiększający komfort pracy w warsztacie. Znalezienie takiego sprzętu wcale nie jest trudne: wystarczy, że sprawdzisz co ma do zaoferowania taki sklep jak Narzedziownia.shop. Ten specjalistyczny sklep z elektronarzędziami jest świeżo po renowacji strony internetowej, możesz więc liczyć na nowy, odświeżony wygląd oraz usprawnioną przeglądarkę, dzięki której błyskawicznie znajdziesz interesujące cię produkty. To weterani branży elektronarzędzi: znajdziesz tam tylko i wyłącznie rozwiązania od sprawdzonych producentów. Na jakie parametry zwracać uwagę przeglądając ukośnicę?

Zadbaj o precyzję cięcia i zróżnicowany kąt cięcia

Zakup sprzętu renomowanej marki za pomocą zaufanego sklepu internetowego to podstawa wyboru ukośnicy. Poza tą kwestią warto dobrać też sprzęt pod kątem swoich preferencji. Najłatwiej zrobić to patrząc na następujące elementy:

  • Prędkość obrotowa: wysoka prędkość obrotowa wcale nie zawsze jest wskazana: w przypadku materiałów o mniejszej twardości w rodzaju tworzywa sztucznego lepiej nie wprawiać tarczy piły w zbyt szybki ruch. Zastanów się więc nad tym, jakie materiały planujesz obrabiać i dobierz prędkość obrotową pod tym kątem. Rozsądną alternatywą jest po prostu urządzenie wyposażone w funkcję regulacji prędkości obrotowej.
  • Regulowany kąt nachylenia cięć: piła ukośnica jest ceniona przede wszystkim ze względu na możliwość cięcia z ogromną precyzją i swobodą doboru kąta. To, jak wielką swobodę będziesz miał w tej kwestii, zależy od tego, jaki rodzaj urządzenia wybierzesz: dostępne są warianty jednostronne oraz dwustronne. Opcja jednostronna znajdzie zastosowanie do użytku domowego, podczas gdy mająca większą zdolność cięcia opcja dwustronna to lepszy wybór dla specjalistów. Dla najbardziej wymagających dostępne jest też urządzenie wyposażone w głowicę, dzięki której cięcie skośne może być przeprowadzone pod dwoma kątami naraz.
  • Ostrza: najlepiej postawić na solidną tarczę tnącą z węglików spiekanych. Warto mieć jednak na uwadze, że choć dostępne są tarcze uniwersalne, piła ukośna może zostać także wyposażona w specjalistyczne tarcze do precyzyjnych cięć konkretnych materiałów (np. docięcia aluminium czy twardych metali).
  • Posuw i prowadnica: tu nie ma wielkiej filozofii: za urządzenie wyposażone w funkcję posuwu i prowadnicę zapłacisz więcej, ale otrzymasz za to możliwość bardziej wydajnej obróbki materiału.
  • Sposób zasilania: Masz dwie opcje: maszyna do cięcia różnych materiałów akumulatorowa bądź sieciowa. Akumulatorowe rozwiązanie jest wygodniejsze i lepiej sprawdza się podczas pracy w miejscach trudno dostępnych, musisz jednak liczyć się z naładowaniem akumulatora. Moc urządzenia zapewniana “z kabla” to natomiast mniejsza swoboda i mobilność, wynagradzana nieprzerwaną pracą. 
  • Maksymalna głębokość cięcia: im urządzenie wyposażone jest w wyższy zakres tego parametru, tym głębsze możesz wykonywać cięcie ukośne.

To najważniejsze parametry w przypadku piły ukosowej, czy ukośnicy z posuwem. Warto zwrócić też uwagę na dodatki, takie jak laser wskazujący linię cięcia, pozwalający łatwiej ustawić kąt cięcia czy też worek na pył zwiększający komfort pracy. Jeżeli będziesz korzystać z asortymentu sklepów takich jak Narzedziownia.shop na pewno szybko wpadnie ci w ręce najlepsza ukośnica, w której wyborze pomogą ci doświadczeni konsultanci.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Podstawowe narzędzia do domu, które ułatwią życie każdemu domownikowi

Aby utrzymać nasz dom, mieszkanie czy ogród w należytym stanie, należy wykonywać liczne codzienne prace. Nie wszystkie wymagają...

Dlaczego kupowanie mebli online to świetny pomysł?

Kupowanie mebli przez internet to świetna opcja dla tych, którzy szanują swój czas. Dzięki internetowym sklepom meblowym można...

Toaleta na budowę – najważniejsze kwestie

Toaleta jest niezwykle ważna w życiu każdego z nas, ponieważ właśnie w niej spełniamy jedne z najważniejszych potrzeb...

Wybór odpowiedniej lokalizacji dla gruntowej pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła są coraz popularniejszym rozwiązaniem w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Ich efektywność, niskie emisje i oszczędności...