Opadający fotel biurowy przede wszystkim irytuje i stanowi przeszkodę w wykonywaniu zadań. Zamienienie wygodnego fotela na twarde krzesło nie jest najlepszym pomysłem i nie sprawdzi się na dłuższą metę. Nowy fotel biurowy stanowi spory wydatek, jednak popsuty w większości przypadków można jeszcze naprawić. Warto postawić na takie rozwiązanie, w ten sposób szybko pozbędziesz się uciążliwego problemu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób szybko naprawić opadający fotel biurowy!
- Czasem fotel obrotowy samoistnie opada i skrzypi;
- Taki fotel należy najpierw spryskać mechanizm odpowiednim preparatem;
- Jeżeli to nie pomoże, możesz samodzielnie wymienić zepsuty element.
Opadający fotel biurowy
Opadające krzesło obrotowe stanowi nie lada przeszkodę i bardzo utrudnia wykonywanie pracy przy biurku. Jeżeli masz z nim problem, koniecznie sprawdź sposoby na samodzielne naprawienie krzesła obrotowego, które znajdziesz w tym artykule. Gdy fotel sam się opuszcza, może być to spowodowane wieloma czynnikami, jednak najczęściej zawodzi siłownik. Długie i intensywne użytkowanie sprzętu sprawia, że po jakimś czasie ten się psuje. Nawet najlepsze i najtrwalsze krzesła w końcu mogą się popsuć. Zapewne nawet nie zdajesz sobie sprawy, ale przeciętnie korzystasz ze swojego krzesła biurowego nawet 40 godzin tygodniowo. Właśnie dlatego po kilku latach może się zdarzyć, że siłownik nie wytrzyma. Jak naprawić krzesło obrotowe? Opadający fotel biurowy można własnoręcznie naprawić, nie ma potrzeby wymieniania go na nowszy model.
Dlaczego krzesło obrotowe samo się opuszcza?
Fotel biurowy opada? Przyczyny takiego problemu mogą być różne, jednak najbardziej prawdopodobne jest to, że siłownik przestał działać prawidłowo. To jedna z najważniejszych części fotela biurowego.
Sprawdź: Malowanie mebli – Jak pomalować meble?
Naprawa siłownika krzesła biurowego nie jest trudna, jednak jeśli nie masz podstawowych umiejętności, możesz potrzebować pomocy drugiej osoby. Będą potrzebne także podstawowe narzędzia. Przygotuj sobie stanowisko pracy, na podłodze rozłóż gazety. Będziesz potrzebować klucza szwedzkiego, młotka, WD-40 oraz rękawiczki, aby chronić ręce przed zabrudzeniem. Kiedy siłownik w fotelu nie trzyma, daje o tym znać samoistne opadanie krzesła i skrzypienie.
Jak zablokować opadające krzesło biurowe?
Naprawa krzesła obrotowego nie potrwa długo. Gdy masz przygotowane stanowisko pracy, pozostaje już tylko wymiana siłownika w fotelu. Należy to robić wtedy, gdy zauważysz, że siłownik w fotelu nie trzyma dobrze. Jeżeli krzesło tylko skrzypi, wystarczy nasmarować części, potem powinno być lepiej.
Naprawa fotela biurowego powinna zacząć się od demontażu kółek i siedziska. Potem usuwasz osłonkę siłownika, pryskasz preparatem wypierającym wodę w podstawę mechanizmu, a następnie czekasz kilka minut. Demontaż siłownika fotela jeszcze się nie skończył. Następnie uderzasz kilkukrotnie młotkiem, tak aby zsunął się z siłownika. Wymień niesprawną część i złóż całość. Budowa siłownika fotela biurowego nie jest skomplikowana, a wymiana siłownika w fotelu powinna pójść szybko i sprawnie.
Siłownik do krzesła obrotowego, naprawa
Teraz wiesz, jak naprawić fotel biurowy! Jeśli krzesło obrotowe nie podnosi się, najpewniej problemem jest siłownik. Wymiana siłownika w krześle trwa zaledwie kilka chwil, gdzie jednak kupić potrzebną część i jak ją wybrać? Potrzebną część znajdziesz w wielu sklepach internetowych.
Jeżeli Twoim problemem jest opadający fotel biurowy, zmierz grubą tuleję, wychodzącą z podstawy krzesła, jak i jej wysokość oraz na ile centymetrów przechodzi przez podstawę. Jeśli masz starszy model fotela, może okazać się konieczne dokupienie także innych niezbędnych elementów mocowań. Teraz opadający fotel biurowy nie będzie Ci przeszkadzał.
Sprawdź: Jak podzielić pokój na dwa bez ściany?
Naprawa siłownika w fotelu jest możliwa, to lepsze rozwiązanie niż wymiana całego fotela. Zanim przejdziesz do wymiany siłownika, spryskaj mechanizm specjalnym preparatem. Jeżeli to nie pomoże, zakup nową część i przystąp do wymiany.
Zmierz grubą tuleję, ważna jest jej wysokość oraz ile centymetrów przechodzi przez podstawę krzesła. To na tej podstawie wybierasz nową część.
Przygotuj stanowisko pracy, usuń osłonkę siłownika i kluczem kręć przy łączu, tak aby puściło. W podstawę mechanizmu kilkukrotnie stuknij młotkiem. Teraz możesz przystąpić do demontażu. Wymiana części nie jest trudna!
Wystarczy kilkukrotnie uderzyć młotkiem, aby siłownik wyskoczył z podstawy. Nie należy robić tego zbyt mocno.