Wybieramy najlepszą lampę podłogową. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

O tym, jak istotną rolę w każdym domu, mieszkaniu, a nawet niewielkiej firmie odgrywa oświetlenie — wie każdy. Jeszcze kilkanaście lat temu lampy wybieraliśmy przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność. Aktualnie zwracamy uwagę również na to, czy są to egzemplarze, dzięki którym nasze poszczególne wnętrza mają szansę prezentować się lepiej. Do najczęściej wybieranych wariantów w aranżacji należą bez wątpienia lampy podłogowe, na których się dzisiaj skupimy. Czym powinna charakteryzować się dobrze wykonana lampa stojąca? Na jakie aspekty koniecznie należy zwrócić uwagę podczas jej kupowania?

Poznaj materiał, z którego wykonane są dane lampy stojące

Pierwszą bardzo istotną kwestią, z którą należy bezwzględnie zapoznać się przed zakupem lamp, jest oczywiście to, z czego konkretne modele są wykonane. Na rynku można znaleźć wysokiej jakości lampy stojące podłogowe mosiężne, ale i egzemplarze drewniane, szklane lub nawet plastikowe. Od tego, z czego dana lampa będzie wykonana, będzie zależeć zarówno zadowolenie z jej codziennego użytkowania, jak i jej docelowy wygląd. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się ostatnio przede wszystkim nowoczesne lampy podłogowe wykonane z metalu i drewna. To subtelne, a zarazem niezwykle praktyczne dodatki do naszych wnętrz, dzięki którym mają szansę one zacząć prezentować się niezwykle gustownie. Na tle innych propozycji takie lampy wyróżnia przede wszystkim minimalizm wyglądu, a także zastosowanie świetnych technologii, które gwarantują bezproblemowe działanie.

Lampy stojące do salonu, kuchni, a nawet pokoju dziecięcego

Samo zastanowienie się nad preferowanym wyglądem lampy powinno iść w parze z dopasowaniem jej do konkretnie aranżowanego przez nas wnętrza. W końcu inna lampa będzie pasować do salonu, a jeszcze inna do pokoju dziecięcego. W pokoju dziennym będzie nam zazwyczaj zależeć na tym, aby moc światła dawana przez lampę była stosunkowo mocna — a już, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się ustawić ją w niedalekiej odległości od stołu lub kanapy. Dla najmłodszych i nastolatków dobrą propozycją będą na pewno wysokiej jakości lampy podłogowe do czytania. Żarówki w takich egzemplarzach będą dawały mocne, a zarazem delikatne dla naszych oczu światło, co będzie sprzyjało swobodnej lekturze.

Warto pamiętać również o tym, że lampa stojąca podłogowa może okazać się świetną propozycją do przedpokoju. Biorąc pod uwagę, że jest to miejsce, które zazwyczaj sprawia nam trudności w aranżacji, zakup do niego właśnie samej lampy może całkowicie rozwiązać ten problem. Taka lampa podłogowa może być umieszczona w jednym z rogów przedpokoju, a jeżeli zdecydujesz się na dwie, takie same wersje — równolegle względem siebie.

Czy kolor lampy jest istotny?

Bez względu na to, czy interesują Cię lampy podłogowe nowoczesne, czy może wersje stworzone z myślą o bardziej tradycyjnych przestrzeniach, musisz dobrze pomyśleć również nad samym kolorem lampy. Modernistyczne pomieszczenia kojarzą nam się często z kontrastowymi odcieniami, dlatego dobrym wyborem może okazać się tam lampa podłogowa czarna lub egzemplarz utrzymany w bieli. Do klasycznych wnętrz polecamy z kolei wszelkie ciepłe kolory… od brązów po intensywną zieleń czy nawet stonowane odcienie fioletu.

Jeżeli na Twojej liście zakupów jest energooszczędna lampa stojąca led albo wariant z klasyczną żarówką — koniecznie zapoznaj się z przygotowanymi przez nas wskazówkami. Pokazujemy, że zakup właściwego oświetlenia do domów i mieszkań wcale nie musi stanowić dla nas wyzwania.

Sprawdź także:

Zalety drzwi tarasowych – co brać pod uwagę kupując drzwi na taras?

Sposób urządzenia wyjścia na taras musi być dobrze przemyślany. Celem jest funkcjonalne przejście, które nie zajmuje wiele cennego...

Usuwanie silikonu z płytek – Jak usunąć silikon z płytek?

Silikon należy do produktów używanych najczęściej w łazience lub w kuchni. Odpowiedzialny jest za uszczelnienie połączeń między płytkami...

Regały łazienkowe, które świetnie sprawdzą się w małych i dużych łazienkach

Projektując wyposażenie łazienki, warto zadbać o meble, które zapewnią nam więcej miejsca do przechowywania. Dzięki nim łatwiej utrzymamy...

Uciążliwe szczekanie psa w bloku. Gdzie zgłosić się z tym problemem? Poradnik dla mieszkańców

Posiadanie psa to wielka radość, jednak czasami może to być źródłem frustracji, zwłaszcza jeśli mieszka się w bloku...