O czym należy pamiętać przy wyborze drzwi zlicowanych ze ścianą?


Drzwi ukryte, czyli inaczej mówiąc drzwi z ukrytą ościeżnicą, od dawna są wykorzystywane w polskich domach, często wybierane przez architektów jak i Inwestorów prywatnych, są rozwiązaniem wzbogacającym nowoczesne wnętrza. Wybór drzwi ukrytych pozwala nam uzyskać efekt zlicowania drzwi ze ścianą. Szukasz drzwi ukrytych do swojego wnętrza? W ofercie marki PIU Design znajdziesz różne modele drzwi z aluminiową, ukrytą ościeżnicą.

Drzwi PIU Design z ukrytą ościeżnicą

Drzwi ukryte, niewidoczne, zlicowane ze ścianą możemy wykonać na dowolny wymiar. PIU Design szyje na miarę potrzeb Klientów drzwi do wymarzonych wnętrz. Ukryte drzwi sprawdzą się świetnie w absolutnie każdym wnętrzu, zarówno mniejszych jak i większych. Drzwi z górną belką jak i bez górnej belki pozwalają uzyskać efekt drzwi od podłogi do sufitu. W ofercie PIU znajdują się drzwi wysokie do 300 cm.

Jakie są możliwości wykończenia drzwi ukrytych ?

W ofercie marki PIU Design znajdują się różne modele drzwi m.in. drzwi do własnego wykończenia tj. pomalowania farbą bądź obłożenia tapetą. Drzwi PIU ALU 4.2 także w wersji w gotowym wykończeniu w kolorach czarnym, białym czy szarym. Drzwi PIU ALU 4.5 można polakierować na dowolny kolor z palety RAL lub NCS. Natomiast drzwi w konstrukcji aluminiowej można wykończyć tym samym materiałem co ściany. Technologia PIU Aluminium Line, ościeżnica aluminiowa i skrzydło aluminiowe gwarantuję stabilizację wymiarową wysokich drzwi do 300cm, a nawet wyżej oraz umożliwia zastosowanie różnych materiałów wykańczających, jak szkło polimerowe Glass Murano, akryl, skóry, laminaty, materiały metalizowane i wiele innych. Traktujemy drzwi jako element architektury ściany, dlatego możliwe jest zastosowanie tych samych materiałów nie tylko na ścianie, ale i na drzwiach (do 6mm – zapewnia idealne zlicowanie materiałów).

Na jakim etapie budowy montujemy drzwi ukryte w ścianie?

W przypadku drzwi ukrytych w ścianie, montaż odbywa się dwuetapowo tzn. na pierwszym etapie prac montujemy ościeżnice, na drugim skrzydła drzwiowe. Ościeżnice aluminiowe PIU montowane są na wczesnym etapie prac budowlanych, przed montażem podłóg czy wykończeniem ścian, po tynkach i wylewkach. Skrzydła drzwiowe aluminiowe PIU montowane są po zakończeniu prac budowlanych i wykończeniowych.

Dopasuj drzwi do swojego wnętrza z PIU

Nie wiesz, jakie drzwi ukryte wybrać? Czym się sugerować ? Jakie parametry i warianty kolekcji PIU sprawdzą się Twoim wnętrzu? W Warszawie przy ulicy Litewskiej 10 znajduje się showroom marki, w którym można obejrzeć wszystkie dostępne modele drzwi ukrytych. Zaprezentują rożne rozwiązania, możliwości, a doradcy pomaga w podjęciu decyzji zakupowej.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Jak wygląda żyworódka trująca? Zdjęcia

Żyworódka to niezwykle popularna roślina. Wiele osób przekonuje do niej fakt, że nie wymaga pielęgnacji i jest bardzo...

Ciekawostki o myszach: Ile żyje mysz domowa? Czy myszy gryzą ludzi?

Myszy to powszechnie znane szkodniki. Potrafią one nie tylko niszczyć uprawy, lecz także potrafią skutecznie uprzykrzyć życie niejednemu...

Przegląd najpopularniejszych programów do grafiki wektorowej

Grafika komputerowa stała się dziedziną wykorzystywaną w pracy na różnych stanowiskach. Duża popularność przyciągnęła uwagę osób poszukujących atrakcyjnych...

Panele grzewcze na podczerwień – jak działają?

Panele grzewcze na podczerwień w domach to wciąż dość nowe i rzadko spotykane rozwiązanie. Ich stosowanie rodzi wiele...