O czym należy pamiętać przy wyborze drzwi zlicowanych ze ścianą?


Drzwi ukryte, czyli inaczej mówiąc drzwi z ukrytą ościeżnicą, od dawna są wykorzystywane w polskich domach, często wybierane przez architektów jak i Inwestorów prywatnych, są rozwiązaniem wzbogacającym nowoczesne wnętrza. Wybór drzwi ukrytych pozwala nam uzyskać efekt zlicowania drzwi ze ścianą. Szukasz drzwi ukrytych do swojego wnętrza? W ofercie marki PIU Design znajdziesz różne modele drzwi z aluminiową, ukrytą ościeżnicą.

Drzwi PIU Design z ukrytą ościeżnicą

Drzwi ukryte, niewidoczne, zlicowane ze ścianą możemy wykonać na dowolny wymiar. PIU Design szyje na miarę potrzeb Klientów drzwi do wymarzonych wnętrz. Ukryte drzwi sprawdzą się świetnie w absolutnie każdym wnętrzu, zarówno mniejszych jak i większych. Drzwi z górną belką jak i bez górnej belki pozwalają uzyskać efekt drzwi od podłogi do sufitu. W ofercie PIU znajdują się drzwi wysokie do 300 cm.

Jakie są możliwości wykończenia drzwi ukrytych ?

W ofercie marki PIU Design znajdują się różne modele drzwi m.in. drzwi do własnego wykończenia tj. pomalowania farbą bądź obłożenia tapetą. Drzwi PIU ALU 4.2 także w wersji w gotowym wykończeniu w kolorach czarnym, białym czy szarym. Drzwi PIU ALU 4.5 można polakierować na dowolny kolor z palety RAL lub NCS. Natomiast drzwi w konstrukcji aluminiowej można wykończyć tym samym materiałem co ściany. Technologia PIU Aluminium Line, ościeżnica aluminiowa i skrzydło aluminiowe gwarantuję stabilizację wymiarową wysokich drzwi do 300cm, a nawet wyżej oraz umożliwia zastosowanie różnych materiałów wykańczających, jak szkło polimerowe Glass Murano, akryl, skóry, laminaty, materiały metalizowane i wiele innych. Traktujemy drzwi jako element architektury ściany, dlatego możliwe jest zastosowanie tych samych materiałów nie tylko na ścianie, ale i na drzwiach (do 6mm – zapewnia idealne zlicowanie materiałów).

Na jakim etapie budowy montujemy drzwi ukryte w ścianie?

W przypadku drzwi ukrytych w ścianie, montaż odbywa się dwuetapowo tzn. na pierwszym etapie prac montujemy ościeżnice, na drugim skrzydła drzwiowe. Ościeżnice aluminiowe PIU montowane są na wczesnym etapie prac budowlanych, przed montażem podłóg czy wykończeniem ścian, po tynkach i wylewkach. Skrzydła drzwiowe aluminiowe PIU montowane są po zakończeniu prac budowlanych i wykończeniowych.

Dopasuj drzwi do swojego wnętrza z PIU

Nie wiesz, jakie drzwi ukryte wybrać? Czym się sugerować ? Jakie parametry i warianty kolekcji PIU sprawdzą się Twoim wnętrzu? W Warszawie przy ulicy Litewskiej 10 znajduje się showroom marki, w którym można obejrzeć wszystkie dostępne modele drzwi ukrytych. Zaprezentują rożne rozwiązania, możliwości, a doradcy pomaga w podjęciu decyzji zakupowej.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Krzyczące, tupiące i biegające dziecko sąsiadów utrudnia funkcjonowanie? Zakłócanie spokoju dziennego przez dzieci. Jak radzić sobie z ciągłym hałasem?

Zakłócanie spokoju dziennego przez dzieci może być uciążliwe dla sąsiadów i wprowadzać niepotrzebne napięcie w relacje sąsiedzkie. Należy...

Kilka słów na temat regulatorów temperatury

Regulatory temperatury są to urządzenia, które znajdują zastosowanie między innymi przy sterowaniu sprzętami wentylacyjnymi i grzewczymi. Do produktów,...

Odkurzacze piorące Karcher: jak wybrać odpowiedni do Twojego domu/mieszkania?

Wiele osób szuka rozwiązania, które sprawi, że wzywanie fachowców od mycia dywanów i kanap nie będzie konieczne. Taka...

Aranżacja ściany na balkonie – Co położyć na ściany balkonu?

Mieszkańcy wielkich miast coraz bardziej tęsknią za zieloną przestrzeń. W efekcie balkony lub tarasy zaczynają coraz bardziej przypominać...