Weź kawałek folii bąbelkowej i włóż do lodówki. Efekt? Nie pożałujesz

Zazwyczaj folia bąbelkowa ląduje w koszu, a są lepsze sposoby na jej wykorzystanie. Jednym z nich jest włożenie kawałka do lodówki. W jakim celu? Podpowiadamy.

Miłośnicy zamówień internetowych często mają dylemat, co zrobić z folią bąbelkową po rozpakowaniu przesyłki. Niektórzy ją magazynują, inni wyrzucają. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można ją wykorzystać na inne sposoby. Zdradzamy najlepsze z nich.

Folia bąbelkowa w lodówce. Po co ją wkładać? Banalny trik o niesamowitym efekcie

Poobijane w lodówce warzywa i owoce szybciej tracą świeżość? Więcej już nie będziecie musieli tym się martwić. Problem rozwiąże kawałek folii bąbelkowej. To doskonały trik, który pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze i nerwy. Wystarczy przetrzeć ją dokładnie zwilżoną szmatką, a gdy wyschnie wyłożyć nią dno szuflady w lodówce. Dopiero wówczas kładziemy żywność do środka. W ten sposób zapobiegniemy przesuwaniu się produktów.

Jak wykorzystać folię bąbelkową w domu? Ma wiele zastosowań

To niejedyny trik z użyciem folii bąbelkowej. Świetnie sprawdzi się również zimą, gdy chcemy zabezpieczyć rośliny przed mrozem. Wystarczy owinąć podwójną warstwą doniczkę i przewiązać grubą nicią. Zaoszczędzimy, dzięki temu pieniądze na drogich osłonach. Rośliny przetrwają cały sezon. Można też wykorzystać ją do uszczelnienia okien. Przyklejając ją wzdłuż krawędzi, zadziała jak najlepsza izolacja. Folię bąbelkową warto przewozić też w bagażniku. Przyda się podczas zakupów, gdy kupujemy mrożone produkty. Zawijając je w folię, dłużej utrzymamy niższą temperaturę bez obaw, że żywność rozmrozi się przed dowiezieniem do domu. Latem również może się przydać, jeśli wybieramy się w podróż. Zapobiegnie przemieszczaniu się przedmiotów w walizce i zabezpieczy szczególnie szklane lub delikatne przedmioty.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Jaki materac wybrać do sypialni w stylu boho?

Styl boho powstał w drugiej połowie XIX wieku w Paryżu. Samo słowo boho to skrót od la boheme,...

Jaka stal nierdzewna do branży spożywczej?

Rodzai stali jest wiele, ale nie każda sprawdzi się w danej działalności. Przykładem branży, która niesie ze sobą...

Dlaczego warto kupić kosiarkę elektryczną?

Trawnik stanowi wizytówkę ogrodu, dlatego należy go odpowiednio pielęgnować. Pomoże w tym właściwie dobrana kosiarka. Modele elektryczne uważane...

Glebogryzarki – dlaczego warto wybrać tego typu urządzenia? Wyjaśniamy!

Glebogryzarki to maszyny o szerokim zastosowaniu. Ich walory doceniają przede wszystkim przedstawiciele ogrodnictwa wielkoformatowego i rolnictwa średnioformatowego, dla...