Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Ceny kuchni na wymiar 2022

Jaka jest cena kuchni na wymiar? To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów, ponieważ stawki mogą się różnić, dlatego szacunki są naprawdę rozbieżne. Niektórzy wskazują na kwoty oscylujące wokół 2 tys. złotych, a jeszcze inni twierdzą, że aby wykonać kuchnię na wymiar, która będzie służyć przez lata, trzeba wyłożyć nawet 20 000 tys. lub więcej. Cena zależy od wykorzystanych materiałów, a także specyfiki układu pomieszczenia, w którym znajduje się kuchnia. Zobacz przykładowe ceny kuchni na wymiar.

Co wchodzi w skład ceny kuchni na wymiar?

Pierwszą kwestią, która wpływa na to, jaka będzie ostatecznie cena kuchnia na wymiar, są przede wszystkim materiały, jakie zostaną wykorzystane do zrealizowania projektu. Nie ma co ukrywać, że mogą to być tańsze odpowiedniki trwałych i szlachetnych materiałów. Na przykład płyty drewniane z okleiną imitującą dąb lub blaty z surowców sztucznych imitujących marmur. Jednak każdy, kto miał do czynienia z wymienionymi rodzajami materiałów, wie, jak ogromna jest różnica, jeżeli chodzi o ich trwałość – marmur, czy dąb kosztują również odpowiednio więcej.

Zobacz też: Uniwersalny kod do domofonu, czyli jak listonosz wchodzi do bloku?

Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Kolejną kwestią, jest dopasowanie mebli. Dużym atutem jest to, że można to zrobić we współpracy z projektantami popularnych sieciówek. Na przykład skandynawskich, gdzie nie tylko projektanci pomagają w dopasowaniu umeblowania do przestrzeni kuchennej, ale także są w stanie zaproponować korzystne finansowo rozwiązania, na przykład szafki z przedziału 150-200 złotych. Jeżeli chodzi o meble na zamówienie, to działa podobna zasada, jak w przypadku szlachetniejszy materiałów. Za oryginalne pomysły trzeba zapłacić znacznie więcej niż kilkaset złotych.

Zobacz również: Wymiana grzejnika w bloku – porady, prawa i obowiązki

Kompletowanie sprzętu do kuchni na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Kolejną częścią tworzenia kuchni na wymiar, jest kompletowanie sprzętu. Tutaj, podobnie jak w przypadku poprzednich uwarunkowań, jeżeli chodzi o cenę całego projektu, rozstrzał może być naprawdę duży. Dla przykładu, w sklepach z urządzeniami RTV AGD można znaleźć kuchenki gazowo-elektryczne w kwocie do 1000 złotych. Jednak za wyjątkowo estetyczne rozwiązania od włoskich projektantów, trzeba zapłacić nawet 20 000 tysięcy złotych. Jak widać, wszystko zależy od zamysłu osób, które zamawiają kuchnię na wymiar, a także od tego, z jakich urządzeń korzystają w trakcie przygotowywania jedzenia i napojów.

Sprawdź: Czy osa ma żądło?

Jakie są zalety projektowania kuchni na wymiar?

Przede wszystkim kuchnia na wymiar stwarza wiele możliwości. To sposób na to, aby wcielić w życie swoje marzenia – zwizualizować wygląd kuchni w głowie i za pomocą projektantów stworzyć plan. Dużym atutem, jest również możliwość idealnego dostosowania zabudowy do wnętrza. W przypadku, gdy zamawiający może korzystać z dużej przestrzeni, świetnym pomysłem, jest na przykład kuchnia z wyspą. Przywodzi to na myśl rozwiązania projektantów z krajów śródziemnomorskich, czy USA. Oprócz samego planu, jaki zostanie stworzony przy współpracy z projektantami, ważny jest również koszt kuchni na wymiar.

Sprawdź: Co to jest bawełna renforce i jakie ma właściwości?

Firma montażowa – zlecenie realizacji projektu

Ostatnim elementem, jest wybranie firmy montażowej. To niezwykle ważna kwestia. Grupa fachowców, którzy zdecydują się na wykonanie projektu, dostatnie w ręce wszystkie zamówione materiały i urządzenia. Będzie też po prostu realizować wymarzony plan inwestora. Dlatego powinna być to renomowana firma, która cieszy się dobrymi opiniami i jest wiarygodna.

Zobacz też: Na co działa poparzenie pokrzywą i czy jest zdrowe?

Ceny kuchni na wymiar 2022 – na jakie wydatki trzeba się przygotować?

Przed chwilą opisaliśmy, jakie czynniki mają wpływ na ceny kuchni na wymiar. Warto teraz przypatrzeć się, jakie są przykładowe kwoty za całość przedsięwzięcia. Można użyć przedziału, w którym najczęściej zamykają się stawki – jest to zazwyczaj od 1500 złotych do 2500 złotych. Te ceny dotyczą kuchni na wymiar bez dodatkowego sprzętu.

Nie są to duże stawki. Pomimo tego, że wcześniej zostało zauważone, że ceny mebli kuchennych mogą być znacznie wyższe. Klienci najczęściej decydują się na rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić im dość dużo pieniędzy. Jest to możliwe głównie ze względu na fakt, że często firmy projektanckie, które zajmują się tworzeniem planu kuchni na wymiar, oferują zniżki i upusty. Zwłaszcza jeżeli klient zdecyduje się na realizację zamówienia z materiałów, które są dostępne u współpracujących firm lub na stanie magazynu przedsiębiorstwa, któremu zleca się to przedsięwzięcie. 

Sprawdź: Jak usunąć taśmę dwustronną ze ściany?

Czytelnicy pytają o ceny kuchni na wymiar 2022:

Ile kosztują kuchnie na wymiar?

„Ile płaciliście za meble kuchenne na wymiar 2022?” to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Jak wspomniano wcześniej, zależy to od wielu czynników, warto przyjrzeć się im nieco skrupulatnej. Kuchnia pod zabudowę powinna mieć dobry plan tak, aby w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni. Wynagrodzenie za metr bieżący może wynieść od 100 do 150 złotych. Jest to zależne od stawek, jakie obowiązują w danym biurze projektowym.
Metr bieżący mebli kuchennych może kosztować zamawiającego od 900 złotych do nawet 2100 złotych. Tutaj działa również zasada, którą opisywaliśmy wcześniej. Im bardziej szlachetny materiał, tym wyższa cena. W tym przypadku górna granica, czyli 2100 złotych może być niestety znacznie wyższa.

Ile kosztuje kuchnia na wymiar IKEA?

Nie ma co ukrywać, że jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, są takie, które można łatwo ocenić, a także wdrożyć w życie. Należą do nich, na przykład meble kuchenne na wymiar od IKEA. Wycena kuchni i konsultacje związane z całym projektem mogą zostać przeprowadzone w biurze stacjonarnym. Najczęściej znajduje się ono w wydzielonej przestrzeni w samym sklepie lub w formie zdalnej. Dla wielu osób to bardzo duże udogodnienie, które pozwala zaoszczędzić czas, a także nerwy, ponieważ IKEA cieszy się renomą wśród klientów.
Ile kosztuje kuchnia na wymiar IKEA? Nie ma jednej obowiązującej stawki. Dostępne są różne warianty poszczególnych projektów. Cena kuchni na wymiar o tej samej nazwie, w zależności od wybranej wersji może wynosić nawet od 6 do 12 tysięcy złotych. Warto pomyśleć o tym, aby nie podejmować od razu decyzji o kupnie i realizacji, ale poczekać jeden lub dwa dni i dobrze wszystko przemyśleć tak, aby wybrać najkorzystniejszy i pasujący do przestrzeni wariant. 

Czy warto decydować się na kuchnię na wymiar?

Kuchnia na wymiar to zdecydowanie dobra propozycja dla tych osób, które lubią wdrażać autorskie rozwiązania. Należy jedynie pamiętać, aby skupić się na dobrym doborze projektantów, mebli i surowców. Na przykład, meble kuchenne lakierowane mogą różnić się ceną od tych bez powłoki zabezpieczającej, a zwykła płyta wiórowa to nie to samo, co solidne dębowe materiały. 
W przypadku tworzenia planów kuchni można korzystać z pomocy lokalnych biur projektantów lub ze sprawdzonych rozwiązań od dużych koncernów, takich jak na przykład IKEA. Koszt kuchni na wymiar może być bardzo atrakcyjny, ze względu na to, że tacy przedsiębiorcy oferują nie tylko projekt, ale także wykonanie w niższej cenie, dzięki temu, że zamawiający będzie korzystał wyłącznie z ich materiałów. Biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy, kuchnia na wymiar to pomysł, nad którym na pewno warto się poważnie zastanowić, aby móc zrealizować marzenia i czuć się komfortowo we własnym domu. 

Sprawdź także:

Jak rozmnożyć róże z łodygi? Kilka prostych kroków dla początkujących ogrodników

Marzysz o pięknie kwitnących różach, ale nie chcesz wydawać fortuny na nowe sadzonki? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie...

Jaki jest koszt wymiany dachu i od czego zależy?

Wymiana dachu jest dość stresującym tematem dla wielu właścicieli domów. Nie jest to ani łatwe, ani szybkie, ani...

Nie tylko brązowe. Jaki kolor żaluzji wybrać? Podpowiadamy

Wybór kolorystyki we wnętrzach jest jedną z najważniejszych decyzji podczas urządzania domu – będzie miała wpływ nie tylko...

WC na działkę – Jak zrobić toaletę na działce?

Każdy człowiek ma potrzeby fizjologiczne, a ogródki działkowe w większości przypadków nie mają podłączenia do kanalizacji. Budowa własnej...