Ile kosztuje mycie okien? Poznaj cennik na 2022 rok (z podziałem na województwa)

Ile kosztuje mycie okien? Cena za czyszczenie okien jest uzależniona od kilku czynników. Na cenę wpływa wielkość czyszczonej powierzchni szyby oraz ich rodzaj. Mniej zapłacimy za okna jedno lub dwuskrzydłowe, aniżeli za okno balkonowe wraz z ramą i parapetem. Cena usługi za mycie okien jest inna w zależności od lokalizacji.

 • Na cenę mycia okien wpływa wielkość czyszczonej powierzchni;
 • Cena usługi jest uzależniona od województwa;
 • Standardowe okna będą tańsze od okien starych i rozkręcanych.

Ile za mycie okien?

Ile kosztuje mycie okien? Na terenie wszystkich miast można wynająć usługi firm sprzątających, które zajmują się czyszczeniem okien. Cena za umycie okna jedno, dwu, lub trzy – skrzydłowego jest uzależniona od województwa na terenie kraju. Na koszt mycia okien wpływa również specyfikacja. To oznacza, że cena okien w kamienicy będzie inna niż cena okien w bloku. Im większa powierzchnia okna, tym cena będzie większa.

ile za mycie okien
Ile za mycie okien?

Cena mycia okien na wysokości będzie droga, ponieważ taka usługa wiąże się z pewnym ryzykiem i wymaga posiadania specjalnego sprzętu. Wiele firm proponuje własną i indywidualną wycenę.

Mało kto wie, że mycie okien jest również uzależnione od tego, czy zdecydujemy się na mycie okien z jednej strony, czy z obu. Średnia stawka za mycie okien pojedynczych wynosi około 20 zł, za okna dwuskrzydłowe i balkonowe jest to stawka około 25 zł do 30 zł. Natomiast za okna trzyskrzydłowe jest to cena sięgająca od 28 zł do 32 zł brutto.

Sprawdź: Sprzątanie mieszkań – cena za godzinę w 2022 roku

Obecnie, za okna standardowe plastikowe zapłacimy mniej niż za te stare, które są jeszcze odkręcane. Cena maleje wówczas, gdy zlecimy firmie mycie więcej niż jedno okno. Do mycia okien oprócz firmy sprzątającej możemy zatrudnić również osobę indywidualną, ale musimy liczyć się z tym, że taka osoba naliczy sobie stawkę godzinową, która może sięgać od 10 do nawet 20 złotych za godzinę.

Usługa mycia okien – cennik

Porządki domowe w tym mycie okien należy do mało przyjemnych i nielubianych obowiązków, dlatego większość z nas zastanawia się nad tym, czy nie zatrudnić firmy sprzątającej.

Usługa mycia okien przez firmę sprzątającą będzie w dużej mierze zależała od charakteru oraz usługi. Cena jest zależna od rodzaju okna oraz jego powierzchni. Według wielu usługodawców, za okno pojedyncze zapłacimy o wiele mniej niż za okna podwójne. Cennik mycia okien obejmuje również sprzątanie jednostronne lub obustronne. Korzystając z usług firmy sprzątającej zawsze, należy sprawdzić, czy cennik obejmuje mycie parapetu, framugi oraz ramy. Niektóre firmy traktują to jako opcję dodatkową.

usługa mycia okien cennik
Usługa mycia okien. Cennik

Kolejną ważną rzeczą to wymiary szyb. Jak wiadomo, im większa powierzchnia, tym cena będzie wyższa. A to dlatego, że potrzeba więcej środków do czyszczenia, wysiłku oraz energii.

Usługa, jaką jest mycie okien, uzależnione jest od województwa, a podany cennik, pozwala orientacyjnie określić wartość usługi i obejmuje okna niestandardowe.

Sprawdź: Ocieplanie okien. Jak uszczelnić okna na zimę?

Mycie okien – cennik 2022:

 • Województwo kujawsko-pomorskie od 28 zł – 44 zł;
 • Województwo dolnośląskie od 29 zł – 44 zł;
 • Województwo lubelskie od 29 do 43 zł;
 • Województwo lubuskie od 31 zł do 43 zł;
 • Województwo łódzkie od 29 zł do 47 zł;
 • Województwo małopolskie od 28 zł do 47 zł;
 • Województwo mazowieckie od 29 zł do 45 zł;
 • Województwo wielkopolskie od 29 zł do 48 zł;
 • Województwo zachodniopomorskie od 28 do 45 zł;
 • Województwo świętokrzyskie od 28 zł do 43 zł;
 • Województwo warmińsko-mazurskie od 28 do 44 zł;
 • Województwo śląskie od 31 zł do 47 zł;
 • Województwo podkarpackie od 28 zł do 43 zł;
 • Województwo podlaskie od 28 zł do 44 zł;
 • Województwo pomorskie od 29 zł do 44 zł;

Mycie okien – cena za godzinę

Ile kosztuje mycie okien? Jeśli zdecydujemy się na mycie okien przez firmę, ważne jest, aby ustalić warunki rozliczenia. Najczęściej firmy wynajmowane do mycia okien w mieszkaniu czy w domu naliczają sobie stawki od ilości okien, ale równie popularną formą rozliczenia stała się stawka godzinowa.

Stawka godzinowa może być uzależniona od kosztu dojazdu do klienta, zakupu wszelkich środków czystości oraz dodatkowych akcesoriów za mycie okien. Cena w zależności od województw jest jedynie orientacyjna.

Sprawdź: Sprzątanie domu – Cena za godzinę 2022

Osoba indywidualna do mycia okien w mieszkaniu może sobie zażyczyć od 10 do 20 złotych za godzinę. Natomiast, przy myciu okien w domu taka stawka znacznie wzrośnie ze względu na powierzchnię i ilość okien.

Cena mycia okien – Warszawa

Ile kosztuje mycie okien? Na terenie Warszawy znajduje się wiele firm sprzątających, które oferują swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Zakres ich usług obejmuje mycie okien do 4 m wraz z parapetem, framugą i ramą. Średnia cena czyszczenia okna jednoskrzydłowego wynosi około 30 złotych, mycie okien po remoncie to koszt 50 złotych za skrzydło okna.

Większość firm posiada niezbędny sprzęt taki jak wiaderko, gąbki, ściereczki czy ręczniki papierowe.

Ile kosztuje umycie okna w bloku?

Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na osobę prywatną, czy też będzie to firma sprzątająca. Średni koszt mycia okien w bloku to 25 zł do 60 zł.

Ile kosztuje mycie okien w domu?

Koszt mycia okien w domu zależy od ilości i rodzaju okien. Ciężko jednoznacznie stwierdzić ile wyniesie koszt całkowity.

Ile się płaci za mycie okien?

Obecnie, średni koszt za mycie okien wynosi od 29 do 44 złotych.

Ile kosztuje karcher do mycia okien?

Karcher do mycia okien można kupić w promocyjnych cenach, które zaczynają się już od 189 złotych.

Ile kosztuje mycie okien w Krakowie?

Cena wynosi od 28 do 44 złotych.

Ile kosztuje mycie okien w Poznaniu?

Cena wynosi od 29 zł do 48 zł.

Ile kosztuje mycie okien w Łodzi?

Koszt wynosi od 29 zł do 47 zł.

Ile kosztuje mycie okien we Wrocławiu?

Mycie okien we Wrocławiu to koszt od 29 do 44 złotych.

Tomasz Gorczykowskihttps://wykonczony.pl
Pasjonat drobnych prac remontowych i dużej architektury. Z wykształcenia urbanista. Czytam, oglądam, sprawdzam na sobie. Wszelkie porady dotyczące domu i ogrodu. Piszę także dla prasy drukowanej.

Sprawdź także:

Urządzamy sypialnię w stylu skandynawskim. Jak to zrobić?

Styl skandynawski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników wnętrzarskich trendów. Jego charakterystyczne cechy, takie jak jasne...

Jak wycisnąć silikon bez pistoletu?

Jak wycisnąć silikon bez pistoletu? Z pewnością wiele osób pomyśli, że estetyczny efekt nie jest możliwy. Jednak przy...

Jakie są nowoczesne akcesoria meblowe i które warto wybrać?

Poszukujesz inspiracji, aby odświeżyć swoje wnętrza? Zastanawiasz się, jakie nowoczesne akcesoria meblowe warto wybrać, aby stworzyć wyjątkową aranżację?...

Trujące rośliny doniczkowe. Tych gatunków powinni unikać zwłaszcza właściciele zwierząt!

Rośliny doniczkowe to piękna ozdoba każdego domu, ale nie wszystkie z nich są bezpieczne dla zdrowia. Niektóre gatunki...