Kontenery na budowę, czyli sprawdzone i komfortowe rozwiązanie

Kontenery mają liczne plusy, które dobrze będzie wykorzystać na placu budowy. Ich liczne rodzaje pozwalają na wygodę i komfort, a ciekawa forma zwraca na siebie uwagę. To stylowe, tanie i ekologiczne rozwiązanie możesz zastosować na wiele sposobów. Poniżej opisujemy kontenery na budowę – ich rodzaje i zalety posiadania.

Kontenery na budowę i plusy ich posiadania

Na placu budowy nie można pozwolić sobie na pomyłki. Przenośny kontener będzie dobrym rozwiązaniem, który dostosujesz do swoich potrzeb. Ich funkcjonalność i elastyczność sprawdzi się, kontener na budowie można przerobić na zaplecze techniczne, sanitarne lub magazynowe. Nie musisz obawiać się, że moduł będzie chybotliwy i zaraz się przewróci. Moduły są wykonane z odpowiednich do tego materiałów, które zapewniają stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji. Na placu budowy ważna jest również mobilność. Kontener jest w stanie Ci ją zapewnić, szybko i wygodnie da się go przesunąć w odpowiednie miejsce. Nie musisz martwić się o podstawowe zaplecze, na rynku znajdziesz modele, które mają dostęp do instalacji, a nawet są wyposażone w meble i potrzebne sprzęty. Dobrym pomysłem są modyfikacje kontenerów. 

Można je łączyć zarówno w pionie, jak i poziomie, co otwiera wiele nowych możliwości. Taki proces nie trwa długo, a stanowi świetne rozwiązanie dla niestandardowych wymagań klientów. Stwarza to większą ilość wolnej przestrzeni, która tak cenna jest na placu budowy. Aby kontener był jeszcze bardziej komfortowy dla przebywających w nim pracowników, istnieje opcja podłączenia do niego kanalizacji, wody oraz prądu. A dzięki klimatyzacji i wentylacji pomieszczenia, to idealne miejsce na biuro oraz budynek sanitarny.

Jaka jest cena takiego kontenera budowlanego?

Odpowiedź może zaskoczyć. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zwykły budynek o zbliżonych do kontenera wymiarach. Cena każdego modułu zależy od czasu, ja jaki wypożyczamy dany kontener, oraz jego standardu. Miesięczny koszt wynajmu kontenera sanitarnego będzie wynosił około 1000 zł, a socjalnego – około 600 zł. Dodatkowe usługi zwykle nie są wliczane w cenę, ale to nadal nie są zawrotne kwoty. Firmy oferujące wynajem kontenerów odpowiadają za ich bezpieczny transport, montaż modułów i podłączenie do nich prądu, wody i kanalizacji oraz posprzątanie przed kolejnym wynajmującym.

Kontenery na budowę

Zobacz też: Ile piasku do piaskownicy?

Rodzaje kontenerów na budowę – który wybrać?

Kontener na budowie to coraz częściej widoczny element otoczenia. Nic dziwnego, że firmy z nich korzystają, to wygodne i praktyczne rozwiązanie sprawdzi się nie tylko tam. Istnieje wiele rodzajów kontenerów, które odpowiadają na zróżnicowane potrzeby rynku.

Przenośne kontenery biurowe to nowoczesne i stylowe budynki, które świetnie sprawdzą się na placu budowy i nie tylko. Taki innowacyjny sposób na zagospodarowanie przestrzenią pozwala na stworzenie ciekawej i kreatywnej strefy dla swoich pracowników. Ten mniej tradycyjny sposób na biuro ma wielu zwolenników. Pierwszą zaletą jest z pewnością dowolność aranżacji poszczególnych modułów lub połączenie ich, w pionie lub w poziomie. Sam ich montaż, włączając w to dodatkowe ścianki działowe jest szybki i prosty.

Wielkim plusem jest brak fundamentów, co w każdej chwili pozwala na zmianę miejsca kontenera. Taka mobilność sprawdzi się nie tylko w przypadku firmy budowlanej, możliwość wygodnego i szybkiego transportu jest ceniona w każdej branży. Dowolność aranżacji miejsca pracy to ciekawa opcja, z której chętnie korzystają pracownicy. Poszczególne moduły kontenerowe to ogromna przestrzeń, sprawdzająca się w każdym zadaniu. Ich wyposażenie w niczym nie ustępuje tradycyjnym biurom. Idealne do tymczasowego użytku, mają podłączony prąd, wodę i kanalizację. W większości przypadków, istnieje możliwość wynajmu już urządzonego kontenera, z wszystkimi meblami i urządzeniami potrzebnymi do pracy, takimi jak lodówka i system klimatyzacji.

Kontenery na budowę

Kontener mieszkalny na budowę

Kontenery na budowę to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na ogromną dowolność w zakresie zarządzania przestrzenią. Kontener mieszkalny na budowę często nazywany również socjalnym, to idealne miejsce na organizację biura lub pomieszczenia socjalnego. Na placu budowy sprawdzi się, jako miejsce do odpoczynku, relaksu i pozwoli nabrać sił do dalszej pracy. Jak wygląda taki kontener? Ma wiele podstawowych sprzętów i wygodnych rozwiązań. Jest to przede wszystkim odrębny aneks kuchenny, w którym jest miejsce na kuchenkę, zlew, czajnik i lodówkę. Tuż obok znajduje się toaleta z prysznicem, umywalką, muszlą klozetową. Kontenery socjalne to świetnie zagospodarowana przestrzeń, którą warto udostępnić swoim pracownikom. Dodanie takiego modułu do innych kontenerów pozwoli na jeszcze większą dowolność w aranżacji miejsca pracy i z pewnością poprawi jakość przerw pracowniczych.

Kontenery elastyczne

Kontenery elastyczne to nowoczesny i innowacyjny produkt, który przyda się w firmie budowlanej. Do czego służy i czym właściwie jest? To rodzaj opakowania, często wykorzystywany przy wszelkiego rodzaju transporcie, z naciskiem na produkty sypkie. Ma swoje zastosowanie w branży budowlanej, bowiem nadają się do składowania materiałów niebezpiecznych i wybuchowych.

Kontenery magazynowe

Kontenery magazynowe są proste, bezpieczne i wytrzymałe. Dowolnie można łączyć poszczególne modele, co daje możliwość budowy nawet kilku dodatkowych pięter. Kontenery te, na budowę świetnie sprawdzą się jako najlepsze miejsce do przechowywania narzędzi, sprzętu lub materiałów budowlanych. Można wykorzystać je w roli zaplecza magazynowego, dopasowanie idealnego wymiaru i konfiguracja modułów pod indywidualne potrzeby każdej firmy lub osób indywidualnych nie stanowi problemu. Ich wysoka szczelność sprawdzi się w przypadku transportu drogą morską.

Zobacz również: Markiza na balkon

Kontenery sanitarne na budowę

W każdym miejscu pracy musi znajdować się w pełni wyposażona toaleta. Plac budowy nie stanowi tutaj wyjątku. W takim miejscu, aby skorzystać z funkcjonalnej łazienki, potrzebny jest kontener sanitarny. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów. Plusem takiej mobilnej toalety, jest z pewnością jej funkcjonalność i szybka gotowość do użytkowania. Mocne ściany są pokryte warstwą izolacyjną, która zapewnia ciepło i dobrą akustykę.

Kontenery sanitarne na budowę mają dostęp do bieżącej wody oraz są w pełni wyposażone. Znajdują się w nich prysznice, umywalki i muszle klozetowe. Taka toaleta na budowę jest dostępna w różnych typach i rozmiarach, z łatwością dopasujesz ją do swoich wymagań. Budynek nie będzie odstawał od reszty otoczenia, jego estetyka i styl będzie dopasowany do wymagań klienta. Na rynku dostępne są ciekawe modele, z lakierowanymi panelami po zewnętrznej stronie. Istnieją również warianty energooszczędne, z czujnikami ruchu i funkcją oszczędzania wody w spłuczce. Pozwoli to na znaczne oszczędności oraz pomoże w ochronie środowiska. Wynajem toalet przenośnych to miesięczny koszt rzędu 1000 złotych.

Zobacz też: Zabezpieczenie schodów przed dziećmi

Czytelnicy pytają:

Czy postawienie kontenera wymaga pozwolenia na budowę? 

Jeżeli chodzi o kontener magazynowy lub budowlany, to nie ma takiej konieczności. Jednak zgodnie z kodeksem budowlanym, trzeba zgłosić zamiar postawienia budynku tymczasowego przed rozpoczęciem pracy. Urząd ma 30 dni na jego rozpatrzenie, a jeżeli wniosek nie zostanie odrzucony w ciągu tego czasu, można zabrać się za stawianie kontenera. Musi on jednak spełniać określone wymagania. Nie może być trwale połączony z gruntem i użytkowany dłużej niż 120 dni.

Czy kontener biurowy wymaga pozwolenia na budowę? 

Kontener biurowy wymaga tradycyjnego pozwolenia na budowę. Nie jest to obiekt o charakterze zaplecza budowlanego, który nie wymaga pozwolenia, a zgłoszenia. Kiedy kontener przekracza powierzchnię 35 m2, również przed jego postawieniem należy uzyskać pozwolenie.

Sprawdź także:

Jak długo żyją wiewiórki? Sprawdź, ile żyje wiewiórka

Zastanawiałeś się kiedyś, jak długo żyją wiewiórki? Te zwinne i urocze stworzenia, które często spotykasz w parkach i...

Czy zakup oświetlenia musi być kosztowny? Jak zaoszczędzić na lampach?

Wielokrotnie zdarza się, że remont lub budowa domu pochłaniają większy budżet, niż założyliśmy na początku. Stajemy wtedy przed...

Ile kosztuje projekt przebudowy domu?

Przebudowa domu to skuteczny sposób na odświeżenie wyglądu oraz poprawę funkcjonalności każdego starszego budynku. Aby móc przeprowadzić ją...

Odrolnienie działki – koszt w 2022 roku

Na odrolnienie działki często decydują się osoby, które chcą zmienić grunty rolne na budowlane. Ze względu na zawiłość...