Kto płaci za remont w programie „Weekendowa metamorfoza”? I wszystko jasne…

„Weekendowa metamorfoza” to jeden z bardziej popularnych polskich programów o remontach wnętrz. Prowadzi go znany architekt Krzysztof Miruć, a celem przemiany jest stworzenie całkiem nowej aranżacji w jednym pomieszczeniu. Najczęściej chodzi o metamorfozę-niespodziankę dla bliskiej osoby, więc działa w tym przypadku efekt zaskoczenia. Kto jednak płaci za odmienione wnętrze?

„Weekendowe metamorfozy” z Krzysztofem Miruciem

Ci, którzy interesują się aranżacją pomieszczeń, chętnie włączają w telewizji kanał TVN. Weekendowe metamorfozy, które się tam prezentuje, służą za inspirację dla setek tysięcy Polaków.

Ogromną popularność zdobyło zwłaszcza dwóch prowadzących: Krzysztof Miruć i Dorota Szelągowska. Obydwoje prowadzą w TVN własne formaty, w których prezentują spektakularne przemiany w domach i mieszkaniach uczestników. Weekendowe metamorfozy Doroty Szelągowskiej różnią się od metamorfoz Krzysztofa Mirucia pod wieloma względami. Przede wszystkim, projektanci dysponują różnymi zespołami wykonawców. Ostateczny rezultat metamorfoz uzależniony jest natomiast od preferowanej przez prowadzących stylistyki.

„Weekendowa metamorfoza” –  kto płaci za remont i ile to kosztuje?

Wiele osób zastanawia się nad zgłoszeniem się do programu „Weekendowa metamorfoza”. Kto płaci za remont, gdy już padnie decyzja o zakwalifikowaniu się do formatu? Ta kwestia spędza sen z powiek wszystkim, którzy chcą odmienić coś we wnętrzach z udziałem ekipy telewizyjnej i ekspertów.

Odpowiedź jest prosta: w przypadku programu prowadzonego przez Krzysztofa Mirucia uczestnik musi dysponować wolną kwotą w wysokości 10 tysięcy złotych. Tyle jest potrzebne na wykonanie kompleksowej metamorfozy jednego pomieszczenia w weekend.

Zobacz też: Ile można dobudować do domu bez planu?

Nieco inaczej wygląda to w przypadku programów Doroty Szelągowskiej. Na przykład w „Totalnych remontach Szelągowskiej” żaden z uczestników nie musi pokrywać kosztów związanych z remontem. Dotyczy to również podatków. Nie powinno to dziwić, bo w wielu przypadkach renowacje mieszkań i domów przeprowadzane są u uczestników będących w potrzebie materialnej. Poza tym format bardzo stawia na lokowanie dużej ilości produktów w każdym odcinku.

Najczęstsze pytania o „Weekendowe metamorfozy”

Czy warto zgłaszać się do weekendowych metamorfoz z TVN?

Czy warto zgłaszać się do programów typu „Weekendowe metamorfozy„? Jak najbardziej, bo zyskuje się zupełnie odmienione wnętrze, które zostało zaprojektowane z dużą dbałością o każdy detal.

Czy weekendowe metamorfozy z TVN się opłacają?

Nierzadko samodzielnie planowany remont wypada dużo drożej, niż kwota, którą zainwestuje się w uczestnictwo w programie. W „normalnej” sytuacji trzeba by było opłacać wszystkie materiały, robociznę (w tym również wykonanie na wymiar lub na specjalne zamówienie) oraz wypłacić wynagrodzenie dla architekta.
Może się okazać, że po kalkulacjach kwota przewyższy nawet kilka tysięcy złotych wymaganych do udziału w programie. Natomiast telewizja może pozwolić sobie na zmniejszenie kosztów za sam remont, bo i tak zyskuje korzyści w postaci oglądalności, zysków od reklamodawców czy od sponsorów. Tak więc taka współpraca opłaca się i uczestnikom, i twórcom show. 

Jakie jeszcze dodatkowe warunki trzeba spełniać, by wziąć udział w telewizyjnych weekendowych metamorfozach wnętrz?

Istnieją pewne dodatkowe wymogi, którym należy sprostać, zgłaszając się do programów typu weekendowe metamorfozy. Przede wszystkim, trzeba zapoznać się z regulaminem uczestnictwa, dostępnym na stronie danego kanału telewizyjnego i programu. Poza tym konieczne będzie podpisanie umowy, w której są zapisy dotyczące na przykład kwestii wizerunkowych.

Sprawdź także:

Czy muszę należeć do wspólnoty mieszkaniowej? Aktualny poradnik dla właścicieli lokali

Zakup mieszkania w bloku to dla wielu osób ważny etap życia. Warto jednak pamiętać, że poza wieloma pozytywnymi...

Światełka, które sprawią, że Twoja choinka będzie błyszczeć

Wiele osób podziela pogląd, że choinka bez światełek to jedynie imitacja bożonarodzeniowego drzewka. Choinka powinna mieć lampki. Muszą...

Jak wybrać dobrą kłódkę?

Możliwość szybkiego i skutecznego zamknięcia czegoś to główna cecha dostępnych w naszym sklepie kłódek. Kłódki przydają się podczas...

Mała kuchnia, wielkie możliwości. Jak hokery mogą optymalizować przestrzeń

Wielu z nas marzy o przestronnej, jasnej kuchni, w której przygotowywanie posiłków staje się czystą przyjemnością, a każdy...