Wynajem mieszkań – kto może wynająć mieszkanie?

Wynajęcie mieszkania, szczególnie w dużych miastach w Polsce, jak na przykład w Warszawie, może być marzeniem wielu z was. Myśl o przeprowadzce z drugiego końca Polski, a nawet świata może być nieco przytłaczająca. A najbardziej przerażające mogą być przygotowania do wynajęcia mieszkania. To nie musi być trudne! Kto może wynająć mieszkanie i jak w łatwy sposób je znaleźć?

Gdzie szukać ogłoszeń dotyczących mieszkań do wynajęcia?

W dobie Internetu zmieniły się realia szukania różnego rodzaju ogłoszeń, w tym także ogłoszeń o wynajmie mieszkań. W tej chwili pierwsze, co robimy szukając mieszkania lub każdej innej rzeczy lub osoby – zaglądamy do Internetu. Tyle, że w Internecie obecnie mamy tysiące miejsc, w których może ukazać się ogłoszenie, którego wypatrujemy.

Ogłoszenie o mieszkaniach do wynajęcia mogą znaleźć się w social mediach, regionalnych stronach z ogłoszeniami czy wyspecjalizowanych w tej dziedzinie stronach. Taką wyspecjalizowaną platformą jest na przykład flatte, które zajmuje się pośredniczeniem w wynajmie mieszkań pomiędzy wynajmującym, a najemcą.

Dzięki platformie flatte możemy znajdować się na drugim końcu świata, a zarazem podpisać umowę na wynajem mieszkania w Polsce. Jak to działa? To proste, mieszkanie oglądamy na stronie internetowej i po spełnieniu wymaganych kryteriów, możemy szybko wynająć wymarzony lokal mieszkalny. W razie awarii w mieszkaniu, szybko dzwonimy do konsultanta flatte, który skieruje do nas odpowiedniego fachowca do usunięcia awarii i ewentualnych skutków.

Wynajęcie mieszkania – kto może sobie na to pozwolić?

Jak wspomnieliśmy, platforma flatte dokonuje pewnych czynności, aby zabezpieczyć wynajmującego oraz mieszkanie. Na czym to polega? Przede wszystkim, żeby najem nabrał mocy prawnej, musimy być wiarygodni płatniczo. Oznacza to, że będziemy zobligowani do sprawdzenia przez platformę naszej wiarygodności płatniczej w celu weryfikacji możliwości dokonywania miesięcznych płatności za mieszkanie.

To właściwie podstawowe kryterium naszego lokatorskiego obowiązku. Oczywiście, ważne jest także dbanie o lokal mieszkalny, którym będziemy dysponowali, a także pilne informowanie platformy o każdym losowym zdarzeniu, które zdarzy się w lokalu.

Te wymagania nie są nazbyt obciążające, prawda? W zamian możemy cieszyć się wygodnym standardem zamieszkania, szybkimi naprawami usterek w razie awarii oraz innymi przywilejami, wynikającymi ze współpracy z platformą flatte.

Kiedy najlepiej wynająć mieszkanie?

To pytanie zadaje sobie wiele osób szukających lub planujących przeprowadzkę. Czasami zdarza się, że jesteśmy zmuszeni sytuacją rodzinną lub inną, losową na podjęcie szybkich decyzji w zakresie najmu. Wtedy właśnie najbardziej przyda się platforma flatte, bowiem finalizacja transakcji najmu lokalu mieszkalnego może być niezwykle prosta i komfortowa.

Dodatkowo, na stronie platformy możemy zorientować się, jakie opcje do wyboru są w zasięgu naszych możliwości finansowych, a także zobaczyć, gdzie dany lokal jest położony i jakie wygody znajdują się w obrębie naszego przyszłego miejsca zamieszkania.

Pewne sezony są jednak częściej wybierane na przeprowadzkę. Są to między innymi: rozpoczęcie szkoły we wrześniu, rozpoczęcie roku akademickiego w październiku, początek wakacji, a także okolice różnego rodzaju świąt, jak na przykład święta Bożego Narodzenia czy święta wielkanocne. Możemy mieć jednak całkiem indywidualne podejście, związane z ważnymi wydarzeniami w naszym życiu, jak na przykład ślub, urodziny nasze lub dziecka i inne.

Sprawdź także:

Czy w 2022 roku można tanio wybudować dom?

Rekordowy poziom inflacji i spora niepewność na rynku sprawiają, że budowa domu w 2022 roku może okazać się...

Gruntowanie ściany – Kiedy i jak gruntować ściany?

Malowanie ścian to wciąż najbardziej popularny sposób na ich wykończenie. W przypadku malowania efekt końcowy zależy od bardzo...

Jak obliczyć metry kwadratowe? To proste!

Liczenie metrów kwadratowych powierzchni użytkowych skrywa kilka tajemnic. W jaki sposób określić liczbę potrzebnych paczek płytek? Jak obliczyć...

Skąd się biorą muchy w okapie oraz kominie? Jak się ich pozbyć?

Muchy to prawdziwa zmora w każdym domu. W Polsce w okresie wiosenno-letnim stają się bardzo uciążliwe, szczególnie że...